Trendy w koloryzacji włosów zmieniają się z sezonu na sezon. Co będzie modne w nadchodzących miesiącach? W mediach społecznościowych króluje smoky brunette, czyli brąz w zupełnie nowej odsłonie. To kolor, na którego punkcie oszalały tysiące kobiet na całym świecie. Ty też go pokochasz!

Jeśli jesteś brunetką i chciałabyś odświeżyć na wiosnę swoją fryzurę, to smoky brunette jest czymś w sam raz dla Ciebie. Ten kolor będzie królował a nadchodzącym sezonie – nie tylko na wybiegach, ale też na ulicach. Co warto o nim wiedzieć, zanim zdecydujemy się na taką koloryzację?

Smoky brunette – cechy charakterystyczne

Jak wygląda koloryzacja w stylu smoky brunette? Po czym ją rozpoznać? To bardzo proste. Smoky brunette to nic innego jak tzw. przydymiony brąz. W praktyce oznacza to brązowe włosy z jaśniejszymi refleksami, które dają wrażenie, jakby włosy spowiła delikatna mgła lub pasmo dymu. To daje wrażenie trójwymiarowości fryzury i sprawia, że zafarbowane na intensywny brąz włosy nie są tak płaskie, a gra świateł nadaje im optycznie więcej objętości.

Podobny efekt uzyskuje się w koloryzacjach takich jak modne jakiś czas temu bronde – połączenie brązu z blondem.

Czym smoky brunette różni się od bronde?

Wiele osób mylnie uważa, że bronde i smoky brunette to właściwie to samo, bo chodzi o rozjaśnienie brązu jasnymi refleksami. I choć są to stylizacje podobne, to jest coś, co je zdecydowanie różni.

W koloryzacji smoky brunette najważniejszy jest odcień, bo to właśnie takie szczegóły są kluczowe dla końcowego efektu. Jeśli chcemy uzyskać efekt smoky brunette, włosy muszą ozdobić popielate refleksy. Jaśniejsza i ciemniejsza szarość, chłodne odcienie, przypominające nieco kolor dymu – to właśnie sekret udanej koloryzacji tego typu. To ją wyróżnia!

Jeśli zastosowalibyśmy refleksy miodowe, złociste lub po prostu w ciepłych tonach, uzyskalibyśmy klasyczne bronde.

Smoky brunette. U kogo się sprawdzi?

Fryzurą w modnym odcieniu smoky brunette może w tym sezonie zaskoczyć każdy, choć najłatwiej uzyskać taki efekt tym, którzy mają naturalnie brązowe włosy. To koloryzacja stworzona dla brunetek, których włosy wystarczy rozjaśnić nieco dymnymi refleksami. Jeśli jednak mamy jaśniejsze włosy, a też chcemy uzyskać ten efekt, wystarczy najpierw zafarbować włosy na brąz, a następnie rozświetlić fryzurę pasemkami w chłodnym odcieniu szarości.

Warto podkreślić jeszcze jedno. Stylistyki fryzur podkreślają, że smoky brunette najlepiej wygląda na cieniowanych włosach, ponieważ refleksy mają wówczas szansę lepiej się zaprezentować, a fryzura zyskuje głębię.