Zaopatrzenie się w maliny to prosty sposób na skuteczną poprawę humoru. Te małe owoce są w stanie zachwycić intensywną barwą i subtelnym smakiem. Dokładniejsza wiedza o ich działaniu może sprawić, że tego roku wiosna będzie jeszcze słodsza. Pora na porządki w kosmetyczce, gdyż prawdopodobnie brakuje nam w niej oleju z nasion malin. Dzięki temu produktowi, maliny nie będą już dłużej tylko dodatkiem do posiłku, lecz okaże się, że mogą grać nawet pierwsze skrzypce.

W jakiej formie możemy kupić olej z malin?

Produkt, o którym mowa powstaje poprzez tłoczenie na zimno nasion malin, dzięki czemu zachowuje on ważne dla skóry właściwości. Najczęściej w czystej postaci olej z nasion malin możemy spotkać w niewielkiej buteleczce, do której dołączona jest zwykle pompka. Aby kosmetyk mógł odpowiednio zadziałać, dobrze jest przechowywać go w zacienionym, suchym i chłodnym miejscu. Lekka, aksamitna i wręcz „matowa” konsystencja pozwala na nieobciążające działanie oleju.

Co zawiera w sobie omawiany kosmetyk?

Wraz z piękną pogodą pojawia się kwestia ochrony skóry przed słońcem. Nieocenioną pomocą może okazać się olej z nasion malin, który dzięki zawartości antyoksydantów i kwasów tłuszczowych, ma szansę stać się dla nas doskonałym filtrem przeciwsłonecznym. Przy właściwym stosowaniu, wspiera on działanie innych kosmetyków przeciwko zgubnemu wpływowi słońca. Warto mieć świadomość, że produkt zawiera kwasy Omega-6 i Omega-3, a także witaminy E i A. Za sprawą tych składników olej z nasion malin zasłużył na miano „eliksiru młodości”.

Korzyści płynące z włączenia oleju z nasion malin do pielęgnacji

Omawiany kosmetyk będzie to dla nas idealny jako zamiennik kremu, a także olejek na końcówki włosów. Możliwe jest to dzięki nawilżającemu, kojącemu, napinającemu i rozświetlającemu działaniu na naszą skórę. Cera ma szansę doświadczyć łagodzących, antybakteryjnych, odmładzających i rozświetlających efektów. Olej sprawdzi się jako baza pod makijaż, a także środek zapobiegający starzeniu się i rozstępom. Korzyści dotyczą także włosów, które zostają wygładzone lub odpowiednio wypielęgnowane poprzez podkreślenie fali i loków. Kondycjonowanie suchych i zniszczonych kosmyków to kolejny plus stosowania oleju z nasion malin.

W jaki sposób używać oleju z nasion malin?

Aby przekonać się o dobroczynnym działaniu kosmetyku, wystarczy nanieść go na oczyszczoną i zwilżoną skórę. Następnie należy wmasować olej okrężnymi ruchami aż do całkowitego wchłonięcia. Produkt jest łatwoprzyswajalny, dlatego szybko wniknie w powierzchnię skóry i nie będzie na niej zalegał. Możemy również stosować go jako uzupełnienie pielęgnacji, mieszając olej z nasion malin z różnymi kosmetykami, takimi jak inne oleje, ale także kremy i balsamy.