Jakie włosy są modne jesienią? Najlepsze fryzury z Instagrama na jesień.

Tej jesieni nie ma miejsca na nudę. Cięcie w stylu shag, a może zmiana koloru na miedzianą rudość? Poznaj najmodniejsze fryzury na jesień inspirowane trendami prosto z Instagrama. 

➜ Shag – to pełne objętości cięcie do ramion z mocnym cieniowaniem. Zmierzwione włosy są dodatkowo podcinane żyletką, by nadać im dynamiki i wyrazistości. Fryzura w stylu shag nada włosom ciekawej tektury, matowości i unosi je ku górze. Przy strzyżeniu powstaje mnóstwo zróżnicowanych warstw. Tworzą na głowie artystyczny, dziki nieład. Stylistyką przypomina wolf cut lub mullet.

➜ French bob – mówi się, że to typowa fryzura paryżanek. Cięcie inspirowane główną bohaterką filmu ‘Amélie’ jest obecnie bardzo modne. Francuski bob to bardzo krótka wersja tego klasycznego. Kończy się wraz z płatkiem ucha lub linią żuchwy. Często w duecie z krótką, cieniowaną grzywką tworzy look nieco z innej epoki. Najlepiej sprawdza się u włosów średnioporowatych, lekko falowanych i matowych. Fryzura nabiera wówczas więcej objętości niż w przypadku prostych włosów.

➜ Layers – cieniowane włosy powróciły z lat 90. na dobre. Długie, lśniące i pełne objętości warstwy dodają fryzurze lekkości i sprężystości. Stylizowane na wałki tworzą jeszcze bardziej spektakularne rezultaty. Krótsze pasma z przodu i przedziałek na środku wydłużają twarz, nadają jej elegancji i podkreślają rysy. Kojarzą się z ikonicznymi fryzurami Cindy Crawford czy Rachel z “Przyjaciół”.

➜ Copper hair – to miedzianorude włosy, które wypróbowała już Kendall Jenner czy Zendaya. Świetna opcja na jesień, która ociepla karnację. Pięknie współgra ze złotą, opaloną cerą. Nawiązuje do jesiennych barw i modnych w tym okresie rudości. Zwykły rudy kolor zostaje pogłębiony miedzianą barwą, co dodaje mu trójwymiarowości.

➜ Chesnut brown – brąz przełamany rudością i czerwienią, czyli kasztanowy brąz króluje jesienią. Dobrze komponuje się z ciemną, ciepłą czy brzoskwiniową cerą. Kobiety o klasycznie chłodnym odcieniu karnacji powinny na niego uważać – może wyglądać zbyt intensywnie i jaskrawo przy tym typie urody.