Zrobienie pięknego makijażu to niełatwe zadanie. Wymaga precyzji, doświadczenia, odpowiednich pędzli. Na początku nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, ale trening czyni mistrza! Z czasem nabierzesz wprawy, a perfekcyjny makijaż zajmie Ci kilkanaście minut. Jak zrobić makijaż krok po kroku?

Dobrze zrobiony makijaż to sztuka. Ma na celu uwydatnić nasze piękno: uwydatnić kości policzkowe, oczy i usta. Jak nakładać kosmetyki, by efekt był naturalny?

Makijaż krok po kroku

Krok pierwszy: korektor

Niedoskonałości zakryj odpowiednim korektorem. Nakładaj go punktowo w miejscach, które chcesz ukryć. W tym celu użyj specjalnego pędzelka lub aplikatora, a następnie przyklep gąbeczką lub palcami.

Popękane naczynka czy przebarwienia przykryj na początku, wtedy podkład idealnie połączy się ze skórą.

Krok drugi: podkład

Na początku użyj kremu jako bazy pod makijaż. Nałóż na twarz, szyję i dekolt. Ważne, aby był lekki, nawilżający i nie pozostawiał śladu na skórze. Poczekaj aż się wchłonie.

Następnie nałóż podkład za pomocą gąbeczki lub opuszkami palców. Gąbeczka jednak daje bardziej profesjonalny efekt. W przypadku skóry suchej sięgnij po podkład nawilżający, natomiast skóra świecąca wymaga matującego podkładu. Powinien być dobrany do Twojej skóry. Można to sprawdzić, nakładając trochę kosmetyku na krawędź żuchwy i przyjrzeć mu się w świetle dnia.

Rozprowadź podkład na całej twarzy i szyi, lekko go wklepując.

Krok trzeci: makijaż oczu

Nakładając podkład na twarzy, nałóż również odrobinę na powieki. Następnie nałóż cień w kolorze kremowym lub beżowym jako bazę. Rozprowadź go pędzelkiem na powiece aż do brwi. Następnie wybierz cień, który chcesz mieć na powiece i nałóż go pędzlem.

Zrób cienką linię, pogrubiając ją stopniowo do zewnętrznego kącika, po czym nałóż cień też na dole. Narysuj kredką linię na górnej powiece wzdłuż krawędzi rzęs, aby optycznie je pogrubić. Możesz to zrobić cienkim pędzelkiem. Wetrzyj linię między rzęsy.

Krok czwarty: podkreślenie rzęs

Postaw na tusz, który pogrubi i wydłuży rzęsy. Wytuszuj je dość mocno (2-3 razy). Tuszuj rzęsy szybko i dokładnie.

Chcesz mieć kolorowe rzęsy? Najpierw użyj czarnego tuszu, bo kolorowa maskara nie zdoła ich odpowiednio podkreślić.

Krok piąty: wyraziste brwi

Najpierw wyreguluj brwi, wyrywając zbędne włoski lub udaj się w tym celu do kosmetyczki. Następnie podkreśl brwi pomadą, kredką lub cieniem i wyczesz je szczoteczką.

Krok szósty: podkreśl policzki

Róż nadaje młodzieńczego, pełnego witalności wyglądu, dlatego nie warto go unikać. Pamiętaj jedynie, że kolor szminki i różu powinien być w ciepłej lub zimnej tonacji.

Nakładaj róż pędzelkiem na kości policzkowej. Możesz wybrać róż sypki, w kremie, żelu lub w kamieniu. Najlepiej sprawdzi się kremowy lub żelowy, ponieważ nakłada się go palcami i aplikacja jest naprawdę prosta.

Krok siódmy: pełne, subtelne usta

Na wargi nałóż trochę podkładu, delikatnie je przypudruj. Obrysuj usta pędzelkiem, a następnie wypełnij całe. Bezbarwny błyszczyk optycznie powiększy wargi.

W makijażu dziennym wystarczy pomadka nawilżająca.