Za moment masz wyjść z domu, a tymczasem powieki są opuchnięte i nie przykrywa ich nawet najlepszy makijaż? Mamy na to radę! Poznaj sposoby na pozbycie sie opuchlizny z powiek.

4 szybkie sposoby na pozbycie się opuchlizny z powiek

1. Lód pod powieki

Czy wiesz, że powieki puchną, ponieważ pod skórą zbiera się zastój limfy? Aby go usunąć, czyli aby pobudzić naczynia limfatyczne do pracy, warto zastosować chłodne kompresy pod oczy. Jak to zrobić w szybki sposób? Wystarczy, że schłodzisz w lodówce łyżeczkę od herbaty. Następnie przyłóż ją na kilka sekund do powiek. Jeśli powieki są mocno opuchnięte, trzymaj łyżeczkę nieco dużej i nie tracąc cennego o poranku czasu – zrób makijaż. Pomaluj rzęsy, a łyżeczka sprytnie ochroni Twoje powieki przed zabrudzeniem maskarą.

2. Kofeina na opuchnięte powieki

Zapewne wiesz, że kofeina genialnie pobudza krążenie, ponieważ często jest stosowana w kosmetykach antycellulitowych. Działa ona jak delikatny drenaż limfatyczny i nie pozwala na zastoje nagromadzonej pod skórą limfy. Nadaje się świetnie do niwelowania cieni i opuchnięć pod oczami. Możesz zakupić krem pod oczy z kofeiną, albo specjalne, naturalne olejkowe serum z ekstraktem z kawy. Stosuj te kosmetyki zarówno na dzień, po obudzeniu, jak i przed pójściem spać. Dzięki temu naczynka limfatyczne będą działały sprawnie przez całą noc, a rano obudzisz się bez opuchniętych powiek.

3. Tonik z oczaru wirgijskiego pod oczy

Okłady na opuchnięte powieki są jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się problemu. Jednym z cenniejszych składników pielęgnujących, który rozwiąże Twoje kłopoty w szybki sposób jest oczar wirgijski. Słynie on bowiem z obkurczających właściwości. Napar z oczaru dodatkowo odżywia skórę, nawilża i łagodzi wszelkie podrażnienia. Sprawi, że skóra pod oczami będzie miękka, gładka i wypoczęta. Wieczorem przed snem zalej wrzątkiem 1 łyżkę liści oczaru. Rano przecedź mieszankę i połóż na skórę pod oczami. Wystarczą 2 minuty, aby skóra odzyskała dobrą kondycję.

4. Zielona herbata na opuchnięcia po oczami

Podobnie jak oczar wirgijski, działa też zielona herbata. Delikatnie pobudza krążenie i redukuje zastoje limfy, a dodatkowo jest bogactwem antyoksydantów, które wymiatają wolne rodniki tlenowe. Zielona herbata rozjaśnia też lekko skórę pod oczami. Nasącz nią płatki kosmetyczne i połóż na skórę. Szybko zauważysz poprawę jej kondycji, a nieestetyczne worki pod oczami znikną.