Kobiety z krótkimi włosami mają z czego wybierać – półki sklepowe uginają się pod ciężarem produktów do pielęgnacji włosów. Najpopularniejsze kosmetyki do stylizacji krótkich włosów to pianka, żel, wosk i guma. Czym się różnią?

kosmetyki-do-stylizacji-krotkich-wlosow.jpg1. Kosmetyki do stylizacji krótkich włosów: pianka

 • Pianka do włosów – właściwości
  Pianka do włosów zwiększa objętość włosów, zwłaszcza u nasady. Jej lekka konsystencja nie obciąża włosów i nadaje im sprężystość.
 • Pianka do włosów – dla kogo?
  Pianki do włosów powinny używać kobiety, których włosy są kręcone lub falowane. Włosy kręcone zyskają mocniejszy skręt, a falowane – większą wyrazistość. Pianki do włosów powinny za to unikać kobiety o włosach suchych, ponieważ zawarty w nich alkohol dodatkowo je odwodni.

2. Kosmetyki do stylizacji krótkich włosów: żel

 • Żel do włosów – właściwości
  Żel do włosów utrwala fryzurę i nabłyszcza ją. Szybko zasycha, a swoją konsystencją przypomina galaretkę. Ponieważ usztywnia włosy, traci na popularności.
 • Żel do włosów – dla kogo?
  Po żel do włosów powinny sięgać kobiety, które chcą podkreślić pazurki i grzywkę lub unieść fryzurę. Żel nie przetłuszcza włosów i zapobiega ich wysuszeniu. Mogą go używać wszyscy, bez względu na typ włosów.

3. Kosmetyki do stylizacji krótkich włosów: wosk

 • Wosk do włosów – właściwości
  Wosk nadaje włosom objętość i pożądany kształt. Nie utrwala fryzury, lecz ułatwia ułożenie jej.
 • Wosk do włosów – dla kogo?
  Wosk jest szczególnie polecamy dla włosów suchych i zniszczonych. Sprawdzi się również na włosach kręconych, grubych i po trwałej. Kobiety, których włosy mają tendencję do przetłuszczania się, powinny używać wosku w rozsądnych ilościach, ponieważ jest to preparat bardzo skoncentrowany.

4. Kosmetyki do stylizacji krótkich włosów: guma

 • Guma do włosów – właściwości
  Guma ma lepką i gęstą konsystencję, a co za tym idzie – jest bardzo plastyczna. Już odrobina kosmetyku wystarczy, żeby okiełznać nawet najbardziej niesforne włosy. Są dwa rodzaje gumy: matująca i nadająca połysk.
 • Guma do włosów – dla kogo?
  Guma nadaje się do wszystkich rodzajów włosów poza przetłuszczającymi się; może je obciążyć i uczynić fryzurę oklapniętą.