Grube, gęste włosy są marzeniem każdej kobiety, ale niestety, nie wszystkie mogą się nimi pochwalić. Na szczęście, są sposoby na to, aby nawet cienkim, oklapniętym włosom dodać objętości. Jakie kosmetyki do włosów nadające objętość stosować i jak je nakładać? Jak zwiększyć objętość włosów krok po kroku? Jakie fryzury nadające włosom objętość warto sobie zafundować?

Jakie kosmetyki do włosów nadające objętość stosować?

Kobiety, których włosy są cienkie i delikatne, wiedzą, jak trudno z nich ułożyć efektowną fryzurę, zwłaszcza zimą, kiedy czapka przygniata włosy do głowy i do reszty pozbawia je objętości. Z tego powodu zwłaszcza w tę porę roku (ale nie tylko!) warto sięgać po kosmetyki przeznaczone właśnie do takich włosów, takie jak szampon, odżywka oraz preparaty do stylizacji, czyli pianki, lakiery, spraye (lotiony) i pudry. Kosmetyki, których główną funkcją jest nadanie włosom objętości, nie zawierają składników potencjalnie obciążających włosy, takich jak substancje tłuszczowe. Za to można w nich znaleźć peptydy, keratynę, ekstrakty z owoców, proteiny (między innymi z lnu lub pszenicy), które działają na dwa sposoby: albo oblepiają łodygę włosa i pogrubiają ją, albo przez przeciwnie naładowane cząsteczki powodują wzajemne odpychanie się włosów. Efekt jest taki sam: optyczne zwiększenie objętości fryzury.

Jak nakładać kosmetyki do włosów nadające objętość?

Piankę rozprowadzamy na całej długości wilgotnych włosów, a sprayem (lotionem) spryskujemy włosy jedynie u nasady, aby je unieść. Puder wystarczy rozetrzeć w palcach i nanieść na wybrane partie wysuszonych włosów od nasady po same końce. Nie ma potrzeby go wyczesywać, ponieważ nie pozostawia śladu. Z kolei lakierem spryskujemy pasma od spodu, przeczesujemy je grzebieniem i układamy fryzurę.

Jak zwiększyć objętość włosów krok po kroku?

1. Myjemy włosy i osuszamy je ręcznikiem.
2. Po tym, jak delikatnie przeschną, suszymy je chłodnym strumieniem powietrza, przeczesując palcami i szczotką. Suszymy włosy z głową w dół, aby nie przylegały do głowy, lecz efektywnie odstawały.
3. Spryskujemy włosy sprayem stylizującym.
4. Nawijamy włosy na grube wałki, aby były uniesione już od nasady.

Fryzury nadające włosom objętość

Cienkie i pozbawione objętości włosy wymagają odpowiedniego cięcia. Półdługie lub długie fryzury równej długości nie będą wyglądać efektownie. Im włosy krócej obcięte i bardziej wycieniowane, tym lepiej: taka fryzura wydaje się lekka, puszysta i uniesiona.

Ponadto przed wyjściem do znajomych czy na imprezę warto wytapirować włosy. Ponieważ taka forma stylizacji nie służy kondycji włosów, zwłaszcza cienkich, nie należy tapirować wszystkich pasm ‒ wystarczy wybrać te ze spodu. Jak to zrobić? Oddzielamy górną warstwę włosów i upinamy, a włosy pod spodem dzielimy na mniejsze partie i tapirujemy. Na zakończenie rozpuszczamy upięte wcześniej włosy i układamy fryzurę palcami.

Ponadto kobiety, które z natury mają cienkie i oklapnięte włosy, mogą poddać się delikatnej trwałej ondulacji. Po takim zabiegu włosy staną się puszyste i optycznie gęste.