Szampony przeciwłupieżowe to najpowszechniejsza metoda walki z łupieżem. Osoby, które zmagają się z łupieżem, mogą sięgać po preparaty popularnych marek lub produkty apteczne. Te ostatnie są droższe, ale ich działanie jest skuteczniejsze. Co zrobić, jeżeli szampony przeciwłupieżowe nie zwalczają łupieżu? Wtedy z pomocą przyjdzie szczotka przeciwłupieżowa z miedzią. Jakie właściwości ma szczotka przeciwłupieżowa i jak działa?

szczotka-przeciwlupiezowa.jpgCo zawierają i jak działają szampony przeciwłupieżowe?

W zależności od składu szampony przeciwłupieżowe zwalczają przyczynę lub objawy łupieżu. Najczęstszą przyczynę łupieżu, jaką jest infekcja drożdżakami, zwalczają szampony zawierające siarczek selenu lub pirytionian cynku. Z kolei szampony wzbogacone o dziegcie, siarkę, mocznik, ichtiol lub kwas salicylowy zwalczają objawy łupieżu, to znaczy świąd i łuszczenie się skóry. Alternatywą dla szamponów przeciwłupieżowych jest szczotka z miedzią.

Szczotka przeciwłupieżowa z miedzią – właściwości

Szczotka przeciwłupieżowa ma igły pokryte miedzią. Jest to jedyna rzecz, jaka różni ją od zwykłych szczotek. Szczotki przeciwłupieżowe, podobnie jak te tradycyjne, występują w różnych kształtach i rozmiarach. Mamy do wyboru szczotki prostokątne, płaskie i okrągłe.

Jak działa szczotka przeciwłupieżowa z miedzią?

Gdy czeszemy włosy za pomocą szczotki przeciwłupieżowej, drobinki miedzi wnikają we włosy i skórę głowy, dzięki czemu delikatnie ją odżywiają. Ponadto miedź poprawia ogólną kondycję włosa, zapobiega nawrotom łupieżu i ma właściwości bakteriobójcze. Stabilnie osadzone igły nie szarpią i nie ciągną włosów. Regularne używanie szczotki przeciwłupieżowej z miedzią nawilża włosy, przywraca im równowagę i blask oraz zapobiega ich puszeniu się.

Szczotka przeciwłupieżowa z miedzią – zalety

Szczotka przeciwłupieżowa z miedzią to idealne rozwiązanie dla osób, które unikają czasochłonnych i kosztownych kuracji. Szczotkowanie włosów za pomocą szczotki z miedzią nie pochłonie więcej czasu niż używanie do tego celu zwykłej szczotki. Z kolei jednorazowy wydatek w postaci zakupu szczotki przeciwłupieżowej nie nadwyręży naszej kieszeni.