essenceFirma Essence słynie z bardzo dobrze przemyślanych i ujmujących serii tematycznych, w których pojawiają się nowe, zaskakujące odcienie kolorystyczne i często całkiem nowe kosmetyki. W wakacje szafy Essence zdominowała kolekcja tropikalna, która ujmuje żywymi, pięknymi kolorami. Exit to explore to kolekcja, która zadziwia całkiem nowymi, żywymi kolorami w odcieniach tropików.

Odnajdziemy w niej trzy cienie do powiek, ozdobione motywami roślinnymi rodem z Amazonii. Cienie utrzymane są w kolorach fioletu, brudnej zieleni wymieszanej z chłodnym brązem i pięknym odcieniem delikatnej brzoskwini. Cienie mają zabawne nazwy: Apricot cackatoo, You can, toucan, Queen of the amazons. Jest to kolejna cecha charakterystyczna dla Essence. Ciekawą propozycją są barwne pomadki w sztyfcie, bardzo miękkie, dobrze napigmentowane, o delikatnym zapachu mięty, która jednocześnie chłodzi spierzchnięte od słońca usta. Na szczególną uwagę zasługują również lakiery do paznokci w pięknych, tropikalnych kolorach. Szczególnie ujmujący jest lakier do paznokci w mocnym odcieniu szmaragdowym z opalizującymi, złotymi drobinkami o wdzięcznej nazwie Liana’s in the Jungle, oraz drugi- w odcieniu intensywnej fuksji z głębokimi odcieniami srebra.

Bardzo ciekawą i kuszącą opcją jest transparentny błyszczyk do ust, który po aplikacji delikatnie się na nich utlenia i zabarwia na odcień subtelnego różu. Utleniające się produkty są bardzo trwałe, więc idealne na lato. Błyszczyk pozostaje na ustach niezależnie od tego, czy właśnie wypiłaś kawę, czy zjadłaś lunch. Cały dzień możesz być pewna tego, że nie zniknie on z Twoich ust. Błyszczyk ma zalotną nazwę Lily’s kiss i sugeruje, że nie zniknie z nich nawet podczas pocałunków. Pozostawia usta subtelnie błyszczące i nawilżone, o pięknym odcieniu (produkty transparentne dostosowują się do pH skóry i nadają kolor idealny dla każdej karnacji). Kolejnym wzbudzającym uznanie produktem jest róż do policzków, pięknie wydany, ozdobiony motywami dżungli, który stanowi miks dwóch odcieni- subtelnej brzoskwini utrzymanej w chłodnej kolorystyce i zimnego odcienia różowego. Kosmetyk dzięki podwójnym odcieniom pozwala uzyskać na policzkach taki kolor, który akurat najbardziej pasuje do naszego makijażu oraz karnacji. Możemy zatem wybrać chłodny odcień różu, ciepłą brzoskwinię, lub dowolnie zblendować obydwa odcienie.

Cała tropikalna kolekcja Essence jest zdecydowanie warta uwagi i sprawia, że na jej widok serce zaczyna bić w dzikim rytmie amazońskiej dżungli.