Wybór tuszu do rzęs nie jest najłatwiejszy. Panie często kupują produkty, które niestety nie spełniają idealnie swojej roli. Okazuje się, że nieodpowiednio dobrany tusz do rzęs jest w stanie zniszczyć cały, nawet najbardziej estetyczny makijaż. Właśnie dlatego powstał ranking TOP 5 produktów, które znacznie wyróżniają się na tle innych. Poznaj je!

najlepszy tusz do rzęs ranking

TOP 5 tuszy do rzęs, które nie niszczą makijażu!

Maskara jest jednym z podstawowych kosmetyków dla każdej kobiety. Panie doskonale wiedzą, że stanowi ona swoiste dopełnienie makijażu, aczkolwiek nieodpowiednio dobrana może go całkowicie zniszczyć.

Dobry tusz do rzęs nie powinien się:

  • rozmazywać;
  • kruszyć;
  • osypywać.

Dodatkowo niedopuszczalne jest, by pozostawiał na rzęsach grudki lub je sklejał. Wobec tego, które produkty spełniają te wymagania? Czas je poznać!

1. Tusz do rzęs Nanolash

tusz do rzęs nanolash

Tusz do rzęs Nanolash to kosmetyk, który przez większość kobiet został określony jako doskonały. Nie można się jednak temu dziwić. To właśnie dzięki tej maskarze, panie mogły osiągnąć efekty, o jakich zawsze marzyły.

Tusz do rzęs Nanolash jest bardzo trwały. Nie osypuje się on i nie kruszy w ciągu dnia. Dodatkowo nie rozmazuje się on także pod wpływem wilgoci lub nieco wyższych temperatur. Z powodzeniem można z niego korzystać podczas wakacji lub zimowego wyjazdu.

Szczoteczka dołączona do produktu również jest świetnie wyprofilowana i wykonana z wysokiej jakości silikonu. Dzięki niej panie mogą bez najmniejszego problemu uchwycić drobne rzęski w kąciku oka i nie martwić się tym, że ubrudzą powiekę. Dodatkowo szczoteczka ta precyzyjnie rozczesuje włoski, zapobiegając ich sklejaniu.

Warto podkreślić, że producent postarał się dopasować produkt idealnie do potrzeb każdej z kobiet. Mogą one się zdecydować na jedną z dwóch dostępnych wersji tuszu:

Dzięki takiemu rozróżnieniu, panie z łatwością powinny dopasować tusz do rzęs Nanolash do swoich preferencji.

2. Lashcode Mascara

wydłużająco pogrubiający tusz do rzęs lashcode

Tusz wydłużająco-pogrubiający Lashcode Mascara również jest jednym z popularniejszych kosmetyków do malowania rzęs. Panie, które do tej pory korzystały z tego produktu, wyrażają się o nim w samych superlatywach.

Tusz do rzęs Lashcode Mascara cechuje się wyjątkową trwałością. Nie ma on tendencji do kruszenia się, osypywania, a nawet do rozmazywania pod wpływem wysokich temperatur. Jeśli zaś chodzi o szczoteczkę, jej silikonowe włoski i odpowiednie wyprofilowanie pozwolą na uzyskanie precyzyjnego makijażu rzęs.

3. Maybelline Great Lash

Kolejnym tuszem do rzęs, na który warto zwrócić większą uwagę, jest Maybelline Great Lash. Jest to tusz o całkiem dobrej konsystencji, który nie powinien się rozmazywać i osypywać. Jednak panie zauważają, że pod koniec dnia pojawiają się ślady na górnej powiece. Trwałość jest więc dobra, aczkolwiek nie jest ona najlepsza.

Jeśli zaś chodzi o samą szczoteczkę, to tu nie można mieć większych zastrzeżeń. Panie wskazują na to, że jest ona dość dobrze wyprofilowana i nie sprawia większych problemów podczas aplikacji kosmetyku.

4. Chanel Le Volume

Tusz do rzęs, który znalazł się na kolejnym miejscu, to Chanel Le Volume. Jest to produkt, który dość szybko zyskał sobie popularność, aczkolwiek nie do końca spełnił oczekiwania kobiet.

Warto zacząć od szczoteczki, która jest dość dobrze wyprofilowana, aczkolwiek szerokie rozstawienie włókien sprawia, że rzęsy zaczynają się sklejać podczas nakładania drugiej warstwy. Trwałość produktu nie należy do najgorszych, ale np. w porównaniu do tuszu do rzęs Nanolash, prezentuje się mocno średnio. Panie wskazywały na to, że pod koniec dnia produkt zaczyna się osypywać i gromadzić w załamaniach powiek. Czy zdarza mu się stworzyć „efekt pandy”? Trudno powiedzieć.

5. Dior Diorshow Mascara

Dior Diorshow Mascara to również jeden z tych produktów, który zyskał sobie u kobiet specjalne względy. Nie można powiedzieć, że nie jest to produkt trwały. Zwykle panie wskazują na to, że nie doświadczyły problemów z osypywaniem się produktu, czy też z kruszeniem.

Jednocześnie problemem okazuje się tu być szczoteczka. Jest ona dość szeroka i posiada długie, sztywne włókna. To sprawia, że operowanie nią blisko kącików oka staje się nieco bardziej problematyczne.

Podsumowanie rankingu TOP 5 najlepszych tuszy do rzęs

Biorąc pod uwagę opinie kobiet, które zamieszczone są w sieci, łatwo można wywnioskować, że to tusz do rzęs Nanolash stał się ich ulubieńcem. Produkt faktycznie znacznie wyróżnia się na tle innych i pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów.

Pozostałe tusze do rzęs również nie zaliczają się do najgorszych. Są to produkty dobre, jednak można zauważyć pewne niedociągnięcia. Warto pamiętać, że odpowiednia maskara gwarantuje estetyczny i dobrze wykonany makijaż oka. Z tego też powodu warto wybrać produkt, który najlepiej spełnia potrzeby i oczekiwania.