W przypadku wielkiego wyjścia potrzebujemy środków specjalnych! Warto mieć pewność, że przez kilkanaście godzin nasz makijaż pozostanie w stanie nienaruszonym i zastosować dodatkowy krok na zakończenie makijażu. Tym krokiem jest użycie fixera, czyli sprayu utrwalającego. Jest to obowiązkowy produkt wszystkich makijażystek, jednak i Ty powinnaś mieć go na swojej półce! Zdecydowanie przedłuży on trwałość makijażu nawet w najcięższych warunkach, takich jak całonocne wesele czy studniówka. 

Jak działa fixer?

Fixer to produkt, który świetnie scala wszystkie warstwy makijażu ze sobą. Błyskawicznie utrwala i przedłuża trwałość makijażu. Jego działanie można porównać do działania lakieru do włosów – tworzy utrwalającą barierę ochronną.

Jak użyć utrwalacza makijażu?

Utrwalacz stosujemy na skończony już makijaż, nie używamy go przed wykonaniem makijażu. Po skończeniu makijażu zamknij oczy i spryskaj twarz z odległości 30 cm. Poczekaj, aż utrwalacz wyschnie i… gotowe! Jeśli poczujesz uczucie ściągnięcia skóry – nie przejmuj się, po chwili minie. Pro tip: po użyciu utrwalacza możesz jeszcze raz nałożyć rozświetlacz, tym sposobem podbijesz efekt.

Czy mogę codziennie utrwalać makijaż fixerem?

Zdecydowanie odradzamy! Nie należy go stosować zbyt często, ponieważ przeszkadza skórze swobodnie oddychać i może ją wysuszyć. Jednak na specjalne okazje jest niezastąpiony!

Jaki utrwalacz do makijażu wybrać? 

Obecnie wiele marek ma w swojej ofercie utrwalacze do makijażu. Poszczególne produkty różnią się przede wszystkim pojemnością, składem, ceną i wykończeniem. Najłatwiej kupić fixer przez Internet (często za niższą cenę niż stacjonarnie). My szczególnie polecamy te 3 produkty, które naszym zdaniem są najlepsze:

  • Inglot Makeup Fixer – użytkowniczki chwalą sobie trwałość, ale niektórym przeszkadza jego zapach, plusem jest to, że nie zawiera alkoholu w składzie, ma naturalne wykończenie
  • Anastasia Beverly Hills Dewy Set Setting Spray – polecany szczególnie dla skóry suchej, ma przyjemny kokosowy zapach i nie podkreśla suchych skórek, ma rozświetlające wykończenie, jego wadą jest dość duża cena
  • Top of the top, czyli: fioletowy Make Up Fixing Spray marki Golden Rose – oceniany jest jako bardzo trwały, jego cena również jest rewelacyjna, w dodatku jest bardzo wydajny, ma naturalne wykończenie