W drogeriach jest mnóstwo maskar. Ich działanie, właściwości i skład są bardzo różnorodne i niezwykle trudno jest wybrać tę właściwą. Jak zatem to zrobić i która z nich będzie spełniała wszystkie zakładane wymogi?

Rzęsy i maskara – nierozłączna para

Maskara jest dla wielu kobiet bardzo ważnym kosmetykiem. Podkreśla oczy i nadaje twarzy zupełnie innego wyrazu. Niekiedy wystarczy zastosować sam tusz do rzęs, żeby stworzyć piękny makijaż. Malując oczy, maskarę można dobrać tak, żeby zawierała odżywcze składniki. Dzięki nim rzęsy będą nawilżone, mocniejsze, dłuższe i gęściejsze. Warto dopasować maskarę tak, żeby jej kolor był jak najbardziej zbliżony do koloru włosów, cery, oczu i brwi.

Ile tuszów do rzęs tyle funkcji

Czy wiesz, że pierwsze tusze do rzęs powstały pod koniec XIX wieku? Zawierały pył węglowy i wodę lub wazelinę. Ich zadaniem było koloryzowanie rzęs, dzięki któremu spojrzenie nabierało nowego wyrazu, głębi i dramatyczności. Dzisiejsze maskary mają o wiele więcej funkcji. Do najczęstszych należą: wydłużanie, podkręcanie, pogrubianie, przyciemnianie. Istnieją także kolorowe tusze do rzęs – można je wykorzystać do malowania rzęs na imprezę. Dostępne są maskary w zielonym, błękitnym, różowym lub fioletowym kolorze. Można również stosować maskary z brokatem – te jednak są trudne do usunięcia, a drobinki mogą przedostać się do oczu i je podrażnić.

Naturalny tusz do rzęs – czy to może się sprawdzić?

Jeżeli masz wrażliwe oczy i skórę wokół nich, a twoje rzęsy są osłabione, to najlepszym rozwiązaniem będzie naturalna maskara. Jest to produkt działający delikatnie i efektywnie, nie wywołuje alergii, która może objawiać się swędzeniem, łzawieniem lub pieczeniem oczu. Naturalne tusze do rzęs zawierają składniki przyjazne alergikom, nie znajdziemy w nich natomiast żadnych substancji drażniących. Dzięki temu makijaż będzie bezpieczny i trwały.

Jak działa naturalna maskara?

Uważa się, że naturalne maskary działają mniej efektywnie od pozostałych produktów służących do malowania rzęs. W rzeczywistości działają wolniej, jeśli chodzi o poprawę kondycji, natomiast kolorują rzęsy w takim samym stopniu, co tradycyjne tusze. Mimo to wiele kobiet wybiera maskary zwykłe; takie produkty są popularne wśród pań, które nie mają wrażliwych oczu i skóry wokół nich. Poza tym naturalne tusze do rzęs:

  • nadają rzęsom intensywny kolor;
  • podwajają objętość rzęs;
  • pogrubiają i wydłużają rzęsy;
  • nie sklejają rzęs.

Co zawierają naturalne tusze do rzęs? Naturalne maskary zawierają między innymi: węgiel roślinny i ziarna kawy (dla uzyskania czarnego koloru), woski i oleje roślinne oraz ekstrakt z otrąb dla ochrony przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi.