Bardzo modne stało się malowanie i modelowanie brwi. Na portalach  społecznościowych pojawia się mnóstwo zdjęć z tzw. microblading. Jest to rodzaj makijażu permanentnego, który daje niesamowicie naturalny efekt. Jest jednak bardzo drogi, długi i może być bolesny. Brwi możemy pomalować także specjalnymi cieniami, a potem ułożyć bezbarwnym żelem. Do tego potrzebny nam będzie maleńki grzebyk, którym rozczeszemy włoski. Przy okazji możemy podciąć te, które są najdłuższe i nie chcą się ułożyć. Tobie wystarczy jednak image0013 Pamiętaj, że kreski, które chcesz narysować, będą imitować twoje naturalne brwi. Oznacza to, że kredka musi być w kolorze włosków, a nowe kreski należy rysować zgodnie ze wzrostem brwi. Ważne jest także to, aby nie przerysować kształtu łuku brwiowego – nie może przypominać cienkiej i wygiętej do góry kreski.

 

Jeszcze jedną kredkę powinnaś mieś w swojej kosmetyczce. Powinna to być kredka do oczu. Tym kosmetykiem o wiele szybciej pomalujesz powieki niż sypkimi lub żelowymi cieniami. Wystarczy namalować zgrabną kreskę wzdłuż linii rzęs, aby uzyskać ładny makijaż i ciekawy wygląd oczu. Odcień kredki dopasuj do koloru tęczówki lub wybierz kredkę, która całkowicie będzie się różniła od barwy twoich oczu. Sposobów malowania powieki jest mnóstwo. Najłatwiejszym i najpopularniejszym makijażem oczu jest klasyczna czarna kreska – jaskółka. Jednak tego lata modne będą kolorowe, brokatowe i grube kreski rysowane pod łukiem brwiowym. Czy odważycie się na coś takiego?

Kosmetykiem, bez którego makijażu wykonać się nie da, jest tusz do rzęs. Poprawi wygląd krótkich, jasnych i niezbyt gęstych rzęs. Możemy wybierać spośród kilku kolorów, jednak najpopularniejszy jest oczywiście czarny kolor tuszu do rzęs. Inne odcienie to między innymi: różowy, brązowy, niebieski, zielony, fioletowy. Aby stworzyć ładny makijaż oczu, musisz wiedzieć, jak pomalować rzęsy. Najprostszym sposobem jest prowadzenie szczoteczki tzw. ruchem zygzakowatym. Końcówki rzęs i te z dolnej powieki można pomalować czubkiem szczoteczki. Przy robieniu makijażu oczu należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, na szczoteczce nie mogą zbierać się zaschnięte resztki maskary, bo utrudnią malowanie rzęs i zepsują końcowy efekt makijażu. Po drugie, jeżeli planujesz nałożenie kilku warstw, odczekaj aż pierwsza wyschnie. Po trzecie, dobierz szczoteczkę z takim włosiem, dzięki któremu osiągniesz na rzęsach wymarzony efekt.