Każda dziewczyna, która codziennie się maluje, zachodzi w głowę, co zrobić, żeby jej makijaż był trwały i wyglądał naturalnie. Okazuje się, że wcale nie chodzi tu o bazę lub podkład. Sekret idealnego makijażu tkwi w pudrze sypkim i sposobie jego nakładania.

Czy wiesz, że…

Zacznijmy od ciekawostki. Wiele dziewczyn używa pudru prasowanego i dziwi się, że w ciągu dnia kosmetyk podkreśla zmarszczki, nieestetycznie wygląda krótko po zaaplikowaniu lub schodzi i się osypuje. Dlaczego tak się dzieje? Raz, ze względu na formułę, a dwa, ze względu na sposób aplikacji. Puder prasowany nakładany gąbeczką lub puszkiem zawsze będzie wyglądał nieładnie.

Czemu puder sypki jest lepszy od prasowanego?

1. Masz wpływ na ilość

Jeżeli zależy ci na zmatowieniu cery, to wcale nie musisz nakładać dużej ilości pudru. Wystarczy naprawdę niewiele pudru sypkiego dobrej jakości. Zapobiegnie to zbrylaniu i zbieraniu się podkładu w załamaniach skóry oraz utlenianiu i ścieraniu się tego kosmetyku w ciągu dnia lub podczas dotykania twarzy. Tymczasem stosowanie pudru sypkiego zapewnia kontrolę nad nakładaną ilością. Zużywamy go tylko tylko, ile nam w rzeczywistości potrzeba.

2. Otrzymujesz naturalny efekt

Puder sypki daje bardziej naturalny efekt niż kosmetyk prasowany. Niezależnie od wykończenia, które wybierzecie (matowe, satynowe lub półmatowe), za każdym razem efekt będzie naturalny. Nie będziecie mieć obaw, że na skórze utworzą się smugi i plamy. Jeżeli wybierzecie puder sypki, to unikniecie matowego efektu przypudrowanego meszku na twarzy.

3. Twoja skóra będzie dłużej matowa

Mimo że zastosujecie mniej pudru sypkiego, to nie skrócicie efektu matowej skóry. Taki rodzaj pudru przedłuża mat na skórze, zapobiega świeceniu się cery i pochłania każdą ilość sebum. Puder sypki utrwala makijaż, przedłuża jego trwałość, a lekkie świecenie się buzi pojawia się pod koniec dnia. Z tego powodu produkty o takim działaniu i konsystencji są polecane osobom z tłustą skórą twarzy.

4. Lepiej dobierzesz odcienie

Pudry sypkie występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Oczywiście wszystkie, niezależnie od odcienia lub koloryzujących substancji, dają bardzo naturalny efekt. Niektóre z nich można uznać za transparentne lub półtransparentne. A jeśli i tak nie możesz dobrać odpowiedniego odcienia, to wystarczy, że zmieszasz ze sobą dwa odcienie. W końcu sypka formuła produktu nie sprawi żadnych problemów przy mieszaniu i tworzeniu nowego koloru pudru.

5. Lekki i bezpieczniejszy skład

Niestety większość pudrów prasowanych zawiera tłuste składniki, a wśród nich oleje lub parafinę. Jest to po prostu związane z ich formułą. Tymczasem pudry sypkie nie mają stałej konsystencji i dlatego nie zawierają substancji tłuszczowych. Zawierają przeważnie kilka składników pochodzenia mineralnego.