Piękne dziewczyny z amerykańskich plakatów lat 50-tych – słodkie, seksowne i urocze – to retro obrazy, które wykorzystała w swoich produktach marka The Balm Cosmetics. Od kilku sezonów nieprzerwanie trwa moda na kosmetyki w stylu retro, nic więc dziwnego, że kosmetyki do makijażu The Balm szturmują rynek. Co oferuje marka?

The Balm to jedna z młodszych amerykańskich marek kosmetycznych. W Stanach Zjednoczonych działa już niemal 10 lat, jednak w Polsce dopiero zyskuje na popularności. Założycielką marki jest Marissa Shipman, która postanowiła poeksperymentować z kosmetykami, aby stworzyć serię produktów idealnych dla jej cery. Przeczytała kilkanaście poradników o tworzeniu kosmetyków, przemieniła kuchnię w laboratorium i stworzyła swój pierwszy klasyczny balsam (z ang. balm – stąd nazwa firmy). Po kilku udanych próbach Shipman zatrudniła specjalistów, zaprojektowała opakowania i ruszyła z produkcją uroczych produktów The Balm.

thebalm

        Kultowe retro kosmetyki The Balm

Kosmetyki The Balm z powodzeniem przecierają swoje szlaki na rynku podobnych produktów, a wszystko za sprawą wyjątkowo dobrej jakości kosmetyków oraz opakowaniom w ciekawym designie, które marka stylizuje charakterystycznie dla lat 50-tych. Na opakowaniach znajdziemy piękne pin-up girls lub ilustracje z retro książek dla nastolatków z tego okresu.

Retro stylizacja The Balm Cosmetics to nie tylko intrygujące opakowania nawiązującego do klimatu tamtych lat. Marka stawia również na przewrotne nazwy, które mają odzwierciedlać osobowość The Balm. Powrót do trendów sprzed dekad to klucz sukcesu marki. The Balm to więc mieszanka seksowności, romantyczności, powagi i buntu, a oto kilka przykładów:

– „Read my lips”, czyli czytaj z moich ust,
– „Down boy”, czyli spokojnie chłopcze,
– „Prom Queen”, czyli królowa balu.

Kosmetyki The Balm Cosmetics to produkty, których popularność jest zaskakująca. Największym hitem marki jest oczywiście Mary Lou Manizer, czyli kultowy rozświetlacz. Tuż po nim największą sprzedaż odnotowuje paleta trzech rozświetlaczy, The Manizer Sisters. Bardzo popularne są również cienie i róże do policzków (m.in. Hot Mama, Cabana Boy, Frat Boy), puder transparentny Sexi Mama oraz paleta cieni Nude Tude.