Esencja z liści laurowych z powodzeniem wykorzystywana jest w kosmetykach przeznaczonych do tłustej lub mieszanej cery, z problemami trądzikowymi lub bliznami powstałymi po nim.
Hydrolat z liści laurowych oraz specjalistyczne mydła wykorzystujące stężony ekstrakty z tychże liści miewają przerażające ceny. Tymczasem prosto i szybko można zrobić tonik z liści laurowych w zaciszu swego domu.
Tonik będzie posiadał właściwości odkażające, oczyszczające i przeciwgrzybicze. Wydezynfekuje i pomoże skórze pozbyć się ran i blizn. Jest niezastąpiony dla cery tłustej, mieszanej oraz potrzebującej mini- detoksu (genialnie zbiera wszelkie zanieczyszczenia gromadzące się na skórze w ciągu dnia).
Przepis jest banalnie prosty: wystarczy 3 duze liście zalać około 50-60 ml wody i doprowadzić do wrzenia. Powstały wywar wystarcz już tylko ostudzić przykrywając go spodeczkiem i odstawiając w gdzieś w takim miejscu w mieszkaniu, które nie jest bardzo nasłonecznione i…gotowe!
Laurowy specyfik zweża pory, odkaża skórę, normalizuje ilość wydzielanego sebum, przez co twarz mniej się błyszczy, odrobinę ściąga skórę i…jest niedrogi. Można go wykonać w każdej chwili, zawsze bowiem znajdziemy w domu liść laurowy.
Tonik można przelać do ozdobnej buteleczki i trzymać w lodówce. Używa się go rano i wieczorem, ale uwaga: tonik po 4- rech dniach nie nadaje się już do użycia- należy przygotować nowy.
Jeśli czwartego dnia została Ci spora ilość preparatu możesz z powodzeniem użyć go jako kosmetyk do włosów. Pamiętasz, jak nasze babcie płukały włosy octem? Ty zrób tak samo z laurowym tonikiem: możesz go użyć przed lub po myciu włosów, ważne, aby były wilgotne.
Jeśli płukankę zamierzasz zrobić przed umyciem włosów szamponem, możesz pozostawić ją 10-15 min na włosach, wetrzeć ja delikatnie w skórę głowy. Liść laurowy zagwarantuje, ze włosy po takiej płukance będą się błyszczeć a ponadto nie będą się tak prędko przetłuszczały.
Skóra zadbana i włosy też? Brawo, możesz na trochę spocząć na laurach. Koniecznie z dobrą książką.
Dodaj komentarz