Wrażliwa cera to nie powód do zmartwień! To prawda, że jest ona delikatniejsza i należy chronić ją przed przesuszeniem, pierzchnięciem i i zaczerwienieniem. Ale to wcale nie musi być skomplikowane. Poznaj sposoby na to by zachować idealny wygląd wrażliwej cery.

Gdy Twoja twarz piecze – nałóż maseczkę nawilżającą

Zimą i latem w szczególności warto mieć pod ręką specjalne maski do twarzy nazywany często jako opatrunek dla skóry. Zawierają one specjalnie dobrane składniki łagodzące, które jednocześnie wzmacniają mechanizmy obronne skóry. Specjalistyczne maseczki – opatrunki zawierają w składzie cenne probiotyki, rutynę, białą glinkę oraz naturalne olejki, które wzmacniają barierę ochronną skóry.

Chcesz zabezpieczyć skórę na cały dzień? Stosuj krem ochronny

Czy wiesz, że krem opracowany specjalnie na zimę idealnie nadają się także na inne pory roku? Zwłaszcza wtedy, gdy skóra wymaga silnej ochrony. Czeka Cię dzień spędzony na górskich wędrówkach? A może skóra jest narażona na zbyt silne działanie wiatru? Niezależnie od pory roku warto mieć przy sobie specjalny zimowy tłusty lub półtłusty krem z lipidami, gliceryną lub masłem shea. Taki kosmetyk otuli cerę jak ochronna kołderka i zapobiegnie przesuszeniu i podrażnieniu naskórka. Jeżeli zamierzasz być długo poza domem i w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, stosuj dodatkowo filtry przeciwsłoneczne o wysokim faktorze, czyli minimum SPF 30.

Naturalne olejki – super wzmocnienie dla skóry

Możesz sięgać po czyste zimnotłoczone i nierafinowane oleje takie jak olej arganowy, makadamia, jojoba, maso shea, a także silnie rewitalizujący olejek rokitnikowy. Chcesz zapewnić skórze silniejszą pielęgnację i ochronę? Szukaj w drogeriach specjalnie opracowanych serum z olejkami w składzie: mają one także inne cenne składniki, które wspomagają pielęgnacje skóry. Należą do nich przede wszystkim peptydy, koenzym Q10, witamina C i kwas hialuronowy, a także probiotyki i witamina E określana jako witamina młodości. Dobre serum olejkowe do twarzy będzie też obfitować w roślinne wyciągi, które wspomagają rewitalizację, a często także łagodzą zaczerwienienia. Do takich składników należy między innymi wyciąg z kasztanowca.