puder-ryzowy.jpgOsoby, które mają przetłuszczającą się lub mieszaną cerę zdecydowanie powinny wypróbować puder ryżowy (odpowiedni dla skóry mieszanej i normalnej, delikatny) lub bambusowy (mocno matujący tłustą skórę). Na rynku pojawiło się sporo pudrów ryżowych i bambusowych. Na który najlepiej się zdecydować? Omawiamy najbardziej popularne białe pudry na rynku.

1. Pudry firmy INGRID– są bardzo niedrogie i skuteczne. Marka oferuje dwa rodzaje pudrów. Ryżowy jest w wersji sprasowanej i do jego nakładania wymagany jest pędzel do pudru. Bambusowy jest produktem sypkim. Można go nakładać pędzlem lub puszkiem do makijażu. Są bardzo ładnie wydane i gwarantują naprawdę dobre wykończenie makijażu za rozsądną cenę. Jedynym minusem jest to, że w składzie produktu odnajdziemy konserwanty i substancje pochodzenia chemicznego.

2. Essence– biały puder prasowany Absolute Matt – niedrogi puder prasowany o sprawdzonej skuteczności. Ulubieniec wielu blogerek i vlogerek. Pozwala zmatowić cerę na długie godziny. Niestety zawiera sporo substancji komedogennych.

3. Paese jest marką, która nieco bardziej dba o skład swoich produktów. Dwa sypkie pudry wydawane przez firmę mają o wiele krótszy i bezpieczniejszy skład. Zawierają niewielką ilość konserwantów i składników o działaniu komedogennym. Białe pudry wydawane przez Paese są lepszej jakości i zapewniają efekt matu na dłużej. Dobrą wiadomością jest to, że produkty nie zawierają talku ani parabenów. Ich cena jest z tego powodu nieco wyższa.

4. O wiele tańszą alternatywą dla produktów Paese są pudry marki MAYTOBE– mają bardzo podobny skład, są pozbawione talku i parabenów, a ich cena jest dwukrotnie niższa. Firma ma w swojej ofercie dwa rodzaje pudrów sypkich (ryżowy i bambusowy) oraz jedną wersję pudru prasowanego (ryżowy). Są dobrej jakości i świetnie matują cerę na kilka godzin. Puder bambusowy zmatowi cerę nawet na 12 godzin. Ryżowy będzie wymagał poprawek w ciągu dnia (stąd zapewne kompaktowa wersja pudru, którą można zabrać ze sobą bez obawy, że rozsypie się w torebce).