Zazwyczaj jest tak, że te z nas, które mają ciemne włosy, marzą o jasnych… i na odwrót! Co zrobić, kiedy naczytamy się o tym, że rozjaśnianie jest tak bardzo niszczące dla naszych włosów? Zrezygnować z wymarzonych jasnych włosów? Niekoniecznie. Zawsze można spróbować rozjaśniania naturalnymi metodami np. z pomocą olejku cytrynowego.

JAK TO DZIAŁA?

Eteryczny olejek cytrynowy ma właściwości rozjaśniające. Z powodzeniem można stosować go do rozjaśniania odrostów, które dostaną jasnych refleksów, będą intensywnie nabłyszczone, kolor złagodnieje, a co za tym idzie zmniejszy się kontrast między odrostem a farbowanym włosem. Podobnie olejek cytrynowy zachowa się na całej długości włosów, choć zapewne potrzeba będzie więcej czasu, aby odnotować zauważalne efekty.

METODY ROZJAŚNIANIA CYTRYNĄ

Olejek cytrynowy + odżywka do włosów

1

Ta metoda wydaje się najprostsza, a przy tym najskuteczniejsza. Do używanej przez nas przed myciem odżywki lub maski dolewamy kilka kropel eterycznego olejku cytrynowego. Ilość dodanego olejku zależy od nas. Tak przygotowaną odżywkę należy nałożyć na włosy w taki sposób, jak zawsze. Mieszanina odżywki z olejkiem powinna zostać na włosach przynajmniej 15 minut.

Olejek cytrynowy + olej bazowy

olejek_cytrynowy

W tym przypadku metoda rozjaśniania olejkiem cytrynowym przeznaczona jest szczególnie dla tych osób, które wykonują swoim włosom olejowanie. W tym przypadku olejek cytrynowy dodaje się do olejku bazowego dowolnego rodzaju. Taką mieszanką możemy olejować włosy zarówno na mokro, na sucho, jak i w misce. Im dłużej przytrzymamy olej na włosach, tym lepiej dla nich.

Olejek cytrynowy + płukanka rumiankowa

plukanka-rumiankowa

Dla osób, które regularnie robią sobie płukanki rumiankowe, dobrym rozwiązaniem będzie dodanie kilku kropel olejku eterycznego do przygotowanej płukanki. Wykonujemy ją tak samo, jak zazwyczaj, z tą różnicą, że olejki eteryczne nie rozpuszczają się w wodzie, więc przed płukaniem włosów należy dobrze przemieszać olejek. Płukanka rumiankowo-cytrusowa ma widocznie rozjaśnić nasze włosy.