Żyjemy w przekonaniu, że tylko z odpowiednią ilością tuszujących kosmetyków i odpowiednią zmatowioną cerą wyglądamy naprawdę korzystnie. Coraz częściej przekonujemy się, że trendy w makijażu idą w stronę naturalnego makijażu „no make up”, który ma uwydatniać nasze naturalne piękno. Ostatnio popularność zdobył look, w którym idziemy jeszcze dalej – Post-Gym Skin, czyli naturalnie świetlista cera po ćwiczeniach.

O co chodzi?

Beauty trendy niejednokrotnie potrafią zaskakiwać. W ostatnich tygodniach głównym tematem jest „spocona skóra”, czyli efekt rozświetlonej od nadmiaru sebum cery, która wygląda jak tuż po wizycie w klubie fitness lub na siłowni. Popularne stają się naturalne trendy w makijażu, a więc nikogo nie dziwi, że po makijażu w stylu „no make up” przyszedł czas na rezygnację z podkładu i pudrów matujących.

pop

Skąd wziął się ten trend?

Jak większość trendów w makijażu, także ten ma swoje początki na czerwonym dywanie. Oczy światowych stylistów zwróciły się w ostatnim czasie na twarz Zoe Kravitz (afroamerykańskiej aktorki, córki Lenny’ego Kravitza), która na Critics’ Choice Awards pojawiła się bez podkładu, jedynie uwidaczniając policzki brzoskwiniowym różem. Jej twarz przypominała świeżą, lekko zroszoną potem twarz dziewczyny, która właśnie skończyła ćwiczyć jogę.

Jakie są plusy Post-Gym Skin?

Naturalny wygląd zawsze jest w cenie, bo nadmiar makijażu lub zbyt mocny make-up może skutecznie postarzać. Rezygnacja z dużej ilości kosmetyków do makijażu sprawi, że twarz będzie lekka i świeża. Natomiast rozświetlona cera, na wzór delikatnie spoconej po ćwiczeniach twarzy, da efekt młodzieńczej świetlistości.

Jak osiągnąć ten efekt?

Post-Gym Skin to nic trudnego do osiągnięcia. Najważniejsza jest rezygnacja z nadmiernej ilości kosmetyków. W tym trendzie chodzi o zupełnie naturalnie rozświetloną cerę. Rzecz jasna, osoby z cerą o wielu niedoskonałościach nie mogą zrezygnować z podkładu, ale warto nałożyć go jak najcieńszą i najmniej widoczną warstwę. Równie istotne w trendzie „spoconej skóry twarzy” jest rozświetlenie kości policzkowych, czoła oraz nosa oraz zaróżowienie policzków.