Stylizacje wieczorowe rządzą się własnymi prawami. Dotyczą one nie tylko kwestii formalnych, ale taż są ściśle powiązane z wybieranymi odcieniami, krojem odzieży i tkaniny. Dla kobiet ogromne znaczenie odgrywa makijaż. Wieczorowy styl skłania do mieszania klasycznych odcieni z odrobiną nowoczesności i podążania za swoim własnym poczuciem estetyki, o ile nie z góry nałożony dress code.

Idealny makijaż wieczorowy

Jeżeli po raz kolejny zastanawiasz się, jaki powinien być makijaż wieczorowy na ważną uroczystość, koniecznie przeczytaj do końca. Aby make-up utrzymał się przez wiele godzin, a nie spłynął po kilkunastu minutach, powinnaś sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. Ich zastosowanie sprawia, że makijaż na wieczór dłużej utrzymuje się na twarzy i dodaje Ci blasku. Jeżeli chcesz podkreślić oczy zwróć szczególną uwagę na rodzaj i konsystencję nakładanych ceni do powiek. Jakie kosmetyki podkreślą Twoją urodę podczas ważnego wieczoru?

Jakie cienie na wieczór? O kolorach słów kilka

Podczas przygotowywania się do wyjścia stosuj tylko sprawdzone kosmetyki – pozwolą Ci one uniknąć przykrych niespodzianek czy problemów skórnych. Jeżeli zmagasz się z cieniami lub sińcami w okolicach oczu przed nałożeniem ceni nałóż korektor w płynie. Oczywiście potrzebna będzie także baza pod cienie, bo tylko na niej kolory wyjdą tak, jak tego oczekujesz. Pamiętaj o tym, że bazowy odcień powinien być neutralny lub wpadać w szarości, żeby dobrze pełnić swoją funkcję tj. wyeksponować główne barwy.

Kolorystyka dobranych cieni zależy od wielu czynników. Pierwszym z nich jest to, co ma być głównym bohaterem Twojej wieczorowej stylizacji? Jeżeli zdecydujesz, że tę rolę ma pełnić pięknie wyeksponowane oko, to postaw na strój w nieco bardziej stonowanym odcieniu i kroju. Wieczorowy makijaż oczu możesz uzupełnić świecącymi brokatami i innymi błyszczącymi dodatkami, które sprawią, że wielu rozmówców nie będzie mogło oderwać od Ciebie wzroku.

Wieczorowy makijaż oczu

Wybierając się na ważną uroczystość wieczorem, postaw na kosmetyki, które świetnie prezentują się nawet pomimo upływu czasu. Jeżeli nie chcesz co kilkanaście minut poprawiać swojego makijażu, wybierz wodoodporny tusz do rzęs, który nie spłynie i nie rozmaże się nawet po kontakcie z wodą. Zazwyczaj wyróżnia się on zwiększoną przyczepnością, dlatego powinien bez problemu utrzymywać się na powierzchni rzęs.

Podczas robienia makijażu wieczorowego możesz skorzystać zarówno z tych w formie sypkiej jak i płynnej. Nie przesadzaj z ilością wykorzystywanych produktów. Taki zabieg może przynieść Ci więcej szkody niż pożytku. Co więc zrobić, by cienie wieczorowe utrzymały się dłużej na powiece? Odpowiedź jest prosta – postaw na utrwalenie. W tej roli doskonale sprawdza się puder transparentny nałożony w niewielkiej ilości pędzlem na gotowy makijaż oka. Ten prosty patent sprawdza się doskonale!

Chcesz zachwycać perfekcyjnym makijażem? Cienie do powiek to ciekawa propozycja, o której powinnaś pamiętać, nawet kiedy planujesz oficjalne wieczorowe wyjścia.