Trwała na rzęsy to sposób na podkręcenie rzęs. Chociaż można ją wykonywać na rzęsach krótkich i długich, bardziej spektakularny efekt uzyskamy w drugim przypadku. Na czym polega trwała na rzęsy krok po kroku i jakie są jej efekty? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu i jego prawdopodobne skutki uboczne? Jaka jest jego cena?

Na czym polega trwała na rzęsy ? Przebieg krok po kroku

Krok 1. Przed wizytą w gabinecie

Przed zabiegiem warto wyjąć soczewki kontaktowe, które po nałożeniu trwałej mogą podrażniać oko i powodować pieczenie. Kolejną niezbędną czynnością jest demakijaż oczu.

Krok 2. Przygotowanie do zabiegu w gabinecie

Przygotowanie rzęs do zabiegu obejmuje otłuszczenie ich solą fizjologiczną lub olejkiem rycynowym i przeczesanie specjalną szczoteczką. Obie czynności są wykonywane w gabinecie przez kosmetyczkę, która następnie wybiera odpowiedni wałek. Wałki mogą mieć rozmiar:

  • S – przeznaczony do krótkich rzęs,
  • M – do półdługich rzęs,
  • L – do długich rzęs.

Wałki służą do nawijania na nie rzęs.

Krok 3. Nałożenie wałka na rzęsy

Zanim wałek zostanie nałożony na rzęsy, należy je nasączyć specjalnym preparatem. Wałek wygina się w taki sposób, aby pasował do kształtu powieki. Rzęsy dociska się do niego za pomocą małego drewnianego patyka. Na czas trwania zabiegu oczy pacjentki muszą pozostać zamknięte.

Krok 4. Nałożenie żelu

Następnie na rzęsy nakładane są dwa rodzaje żelu:

  • pierwszy zmienia strukturę rzęs i otwiera ich łuski;
  • drugi zamyka łuski rzęs i utrwala ich nową, podkręcona strukturę.

Oba żele należy pozostawić na rzęsach na około 10 minut.

Drewniany patyczek jest każdorazowo osuszany wacikami. Takie działanie zapobiega przedostaniu się do oka substancji wykorzystanych do zabiegu.

Krok 5. Usunięcie wałeczka

Ostatni etap trwałej na rzęsy ma na celu usunięcie wałka poprzez delikatne naciągnięcie powiek i odwinięcie go do góry.

Trwała na rzęsy trwa około godziny. To zabieg bezbolesny.

Trwała na rzęsy – efekty

Trwała na rzęsy pozostaje widoczna przez około 6-8 tygodni. Zastosowanie henny wzmacnia jej efekt.

Trwała na rzęsy – przeciwwskazania

Trwała na rzęsy nie powinna zostać przeprowadzona, gdy pacjentka pozostaje w soczewkach kontaktowych. Za inne przeciwwskazania do wykonania zabiegu uważa się niedawny zabieg chirurgiczny w okolicy oka, jęczmień oraz stany zapalne i alergiczne.

Trwała na rzęsy – skutki uboczne

Niestety, trwała na rzęsach pogarsza ich kondycję. Za jej skutki uboczne uważa się:

  • łamliwość i suchość rzęs;
  • nierównomiernie podkręcenie rzęs, co przejawia się zrolowaniem samych ich końcówek;
  • powyginanie rzęs w różne strony (chociaż to skutek uboczny nieumiejętnego przeprowadzenia zabiegu, mimo wszystko trzeba się z nim liczyć).

Trwała na rzęsy – cena

Cena zabiegu waha się w zależności od różnych czynników, takich jak lokalizacja i renoma salonu oraz doświadczenie kosmetyczki, ale ogólnie rzecz biorąc, trwała na rzęsy nie nadwątli domowego budżetu. Jeżeli wykonuje się ten zabieg w pakiecie z henną, jego cena wzrasta, ale nadal nie jest to astronomiczna kwota.