Europejki przejęły naprawdę wiele zwyczajów kosmetycznych z bliskiego i dalekiego Wschodu. Jedną z nowinek ostatnich miesięcy są podkłady typu cushion compact, które podbijają serca kobiet na całym świecie. Podkłady, które przybyły do nas z Korei, łączą w sobie zalety kremów BB, podkładów mineralnych i lekkiej formuły wygodnej w użytkowaniu. Na czym polega fenomen cushion compact?

Skąd zainteresowanie CC cushion compact?

Pierwsze wzmianki o podkładach typu cushion compact docierały jedynie do nielicznych, a Europa nie była zbyt zainteresowana koreańskimi nowościami. Początkowo podkłady tego typu, np. płynny podkład w poduszeczce Lancome Miracle Cushion, były dostępne w ograniczonej liczbie krajów i nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Dziś pojawia się coraz więcej marek oferujących podkłady w poduszeczce, choć wybór jest nadal skromny. Dopiero zaczynamy doceniać przychodzące ze Wschodu nowości, analizując sekrety piękna Azjatek.

LANCÔME

Jak wygląda płynny podkład cushion compact?

Z pozoru normalny kompakt kryje w sobie coś więcej. Zamiast kamiennej bazy pudełeczko wypełnione jest gąbką. Dziwne? Ten wypełniacz nasączony jest podkładem o bardzo płynnej konsystencji. Nabieramy go dołączoną do zestawu płatkiem, który jest odpowiednio odizolowany, aby uchronić go przed niechcianym nasiąkaniem kosmetykiem. Taka metoda aplikacji pozwala nałożyć na twarz naprawdę lekką, bazową formułę kryjącą bez obaw o ściekanie, nierówne rozprowadzenie lub obciążenie cery produktem. Ze względu na tę innowacyjną formułę zaleca się, aby cushion compact nakładać wyłącznie przeznaczoną do tego gąbeczką, bo aplikacja palcami (do której jesteśmy przyzwyczajone) będzie problematyczna przy takiej konsystencji kosmetyku, a poza tym jest niehigieniczna.

Jakie zalety mają podkłady w poduszeczce?

lancome (1)Nie bez powodu stopniowo przejmujemy kosmetyczce nowości i tradycje ze Wschodu. Azjatki już dawno odkryły sekret wiecznie pięknej, młodej i zdrowej skóry. My próbujemy dorównać im w pielęgnacji naszej skóry. Płynny podkład cushion compact to koreański sposób na piękną cerę bez zbędnego obciążania. Cushion compact to kosmetyk, który:

– zapewnia bardzo dobre krycie niedoskonałości,
– ma wyjątkowo lekką i delikatną formułę niespotykaną w przypadku podkładów,
– wspiera pielęgnację skóry, dzięki naturalnym składnikom odżywczym,
– umożliwia dopasowanie stopnia krycia do potrzeb,
– pozostawia na skórze cienką warstwę bez efektu maski,
nie zatyka porów i nie obciąża cery,
– nadaje się zarówno dla cery suchej i przetłuszczającej się.