Czy jeden zabieg może wypielęgnować i skórę, i włosy? Okazuje się, że tak. Chodzi o karboksyterapię. To innowacyjny sposób na odmłodzenie ciała i przywrócenie fryzurze pożądanego wyglądu. Sprawdź koniecznie.
Czym jest karboksyterapia?
Karboksyterapia wykorzystuje działanie dwutlenku węgla; zalicza się ją do zabiegów medycyny estetycznej. Karboksyterapia:
- odmładza,
- spłyca głębokie zmarszczki,
- ujędrnia i wygładza skórę na twarzy i na ciele,
- zapobiega wiotczeniu skóry,
- likwiduje cienie i opuchnięcia pod oczami,
- usuwa cellulit i rozstępy,
- rozbija miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej,
- redukuje podwójny podbródek,
- wzmacnia i regeneruje cebulki włosowe,
- zapobiega wypadaniu włosów i łysieniu.
Jak wygląda zabieg karboksyterapii?
Zabieg polega na wstrzykiwaniu czystego dwutlenku węgla za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w małą igłę. Gaz przenika do tkanek, powoduje rozszerzenie i powstanie naczyń krwionośnych. Dzięki temu krążenie krwi jest lepsze, a komórki są bardziej dotlenione i odżywione. Podczas zabiegu karboksyterapii odczuwa się niewielki dyskomfort, który ustępuje po około pięciu minutach. Kuracja dwutlenkiem węgla może być przeprowadzana niezależnie od pory roku, nasłonecznienia i temperatury. Kuracja obejmuje około 10 zabiegów powtarzanych co tydzień.
Przeciwwskazania, zalecenia przed zabiegiem i po nim
Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, choroby serca, niewydolność płuc, infekcje bakteryjne i wirusowe, stany zapalne skóry, zakażenia grzybicze i opryszczka. Przed karboksyterapią nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Należy jedynie pamiętać, żeby nie przyjmować leków obniżających krzepliwość krwi; można zastosować maść wzmacniającą z witaminą K. Po zabiegu powraca się do normalnej aktywności, można opalać się oraz korzystać z sauny i basenu.
Dodaj komentarz