Wiele mówi się na temat szkodliwego działania suszarki do włosów, jednak nie należy całkowicie demonizować tej metody suszenia włosów. Nie ma wątpliwości, że jeśli tylko możemy to powinniśmy suszyć włosy naturalnie, bez pomocy gorącego powietrza. W przypadku, gdy nie mamy innej możliwości i suszarka jest jedynym sposobem, można jej użyć. Warto jednak wiedzieć, jak suszyć włosy, aby suszarka ich nie zniszczyła.

1. Przed suszeniem osusz włosy ręcznikiem

oks

Im mniej wilgoci we włosach, tym krócej będzie trzeba je suszyć. To przełoży się natomiast na mniejsze ryzyko zniszczenia włosów wysoką temperaturą i suchym powietrzem. Warto więc, przed wzięciem suszarki do ręki, zebrać wilgoć z włosów ręcznikiem, który dobrze wchłania wodę, bawełnianą koszulką lub papierowymi ręcznikami.

2. Rozczesz włosy grzebieniem zanim zaczniesz je suszyć

z10301696Q,Szczotka--czy-grzebien-

Nigdy nie wolno suszyć włosów, które nie zostały wcześniej rozczesane. Jednak do rozczesywania włosów też warto mieć odpowiednie akcesoria. Nie powinno się rozczesywać mokrych włosów szczotką. O wiele lepiej sprawdzi się grzebień o szeroki rozstawie zębów, wykonany z drewna lub innego naturalnego, delikatnego materiału.

3. Susz zimnym lub delikatnie ciepłym powietrzem

n0wc_jak-miec-naturalnie-proste-wlosy

Najważniejsze w użyciu suszarki jest ograniczenie gorącego powietrza. Jeśli suszymy włosy to najlepiej zrobić to zimnym lub lekko ciepłym nawiewem. Unikajmy użycia gorącej temperatury, bo ta może zbytnio zniszczyć włosy. Pamiętajmy też, aby zachować odpowiednią odległość suszarki od włosów.

4. Zabezpiecz włosy preparatem ochronnym

zdrowe-wlosy-icf6e2av

Stosowanie odpowiednich kosmetyków w trakcie suszenia włosów jest niezwykle ważne, ponieważ pozwoli ochronić włosy przed ciepłym powietrzem. Na rynku dostępne są preparaty, które zapewniają termoochronę tworząc na włosach delikatną powłokę zabezpieczającą. To szczególnie przyda się końcówkom, aby gorące powietrze nie wysuszyło ich i nie spowodowało rozdwojenia.

5. Susz włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu

Równie ważne jest, aby odpowiednio suszyć włosy. Jeśli nie chcemy uszkodzić włosów i sprawić, że ich łuski się otworzą, to powinniśmy suszyć pasma zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, czyli od nasady aż po końce. Suszmy włosy bliżej skóry, a końcówkom pozwólmy doschnąć naturalnie.