Nie ma nic piękniejszego niż brązowa, równomierna opalenizna. Niektóre z nas nie mają z tym większego problemu i wystarczy kilkugodzinne opalanie. Niestety większość z nas może o niej tylko pomarzyć, ponieważ po plażowaniu skóra jest czerwona i podrażniona. Na szczęście mamy na to sprawdzone sposoby! W tym wpisie przedstawiamy jak opalać się na brązowo a nie na czerwono. 

1. Przed opalaniem – peeling 

Bardzo dobrym pomysłem jest zrobienie peelingu całego ciała tuż przed wakacyjnym wyjazdem. Dzięki temu skutecznie złuszczymy martwy naskórek, a skóra będzie lepiej wchłaniać promienie słoneczne. Zapobiegnie to także łuszczeniu się skóry już po opalaniu.

2. Ochrona to podstawa

Nieużywanie kremu z filtrem to klucz do szybkiej opalenizny? Otóż nie! Ochrona jest absolutną podstawą. W końcu nasze zdrowie jest najważniejsze, więc nie wolno rezygnować z zabezpieczeniem przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Mitem jest, że przez krem z filtrem skóra nie ma szans się opalić. Krem z SPF 30 to zdecydowanie dobry wybór, mniejsza ochrona dla osób bladych może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Pierwszą dawkę zaaplikuj jeszcze przed wyjściem z domu, a następnie powtarzaj czynność co około 2 godziny.

3. Przyspieszacz opalania 

Dlaczego by nie korzystać z najnowocześniejszych dobrodziejstw? Jednym z nich jest przyspieszacz opalania. Taki kosmetyk zawiera w sobie składniki, które stymulują produkcję melaniny, która z kolei odpowiedzialna jest za piękną brązową opaleniznę. Szczególnie polecamy wybierać produkty w formie olejku.

4. Ruch to zdrowie 

W ruchu nasze ciało opali się szybciej, a przede wszystkim równomierniej. Wszelka aktywność: gra w siatkę, wodne zabawy, czy wycieczki rowerowe sprzyjają opalaniu na piękny brązowy odcień. Przy okazji natomiast spalimy trochę kalorii.

5. Często, ale krótko 

Choć wydawać by się mogło, że leżąc na plaży cały dzień opalimy się naprawdę mocno, to jesteśmy w błędzie. Rezultatem tego jest spalenie się na “raka”. Jeśli chcecie uzyskać złocistą, brązową opaleniznę to zdecydowanie lepszym pomysłem są częste, ale krótkie serie opalania. Możecie np.: opalać się przez godzinę, a następną spędzić w wodzie. Piękna skóra niemal gwarantowana!

6. Po opalaniu – delikatność

Po powrocie do domu czas na chłodny prysznic. Jednak tym razem odpuść sobie peelingi i szczotkowanie ciała. Pozwól skórze się zregenerować, a opaleniźnie utrwalić. Po kąpieli użyj najzwyklejszego balsamu nawilżającego.