Podcinanie rozdwojonych włosów to nie jedyny sposób, aby pozbyć się rozdwojonych końcówek. Istnieją inne, łatwiejsze metody poprawienia kondycji pasemek. A co najważniejsze, wszystkie są dosyć proste i możliwe do zrealizowania od tak.

Używaj grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami. Szczotka z gęstym włosiem lub grzebienie z ciasno ułożonymi ząbkami mogą zaszkodzić naszym włosom i doprowadzić do puszenia, elektryzowania lub rozdwajania końcówek. Natomiast grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami dokładnie rozczesze pasemka i rozprowadzi na nich odżywkę lub inny pielęgnacyjny kosmetyk. Ponadto stosowanie takiego przyrządu do szczotkowania zapobiegnie osłabieniu, łamaniu i wypadaniu włosów.

SAM0335

Gorące powietrze szkodzi końcówkom włosów. Chodzi tu o prostowanie, suszenie i robienie loków, a więc o te zabiegi fryzjerskie, które wymagają użycia wysokiej temperatury. Gorące powietrze przesusza, osłabia włosy oraz przyczynia się do utraty wody i keratyny. Pomóc mogą produkty, które należy stosować przed i po stylizacji na gorąco, a korzystanie z urządzeń wytwarzających wysoką temperaturę trzeba ograniczyć do minimum.

9842

Przydadzą się suplementy diety. A zwłaszcza biotyna i kwas foliowy. Biotyna zapewnia pasemkom blask i zapobiega przetłuszczaniu się i wypadaniu włosów, pomaga także w walce z łupieżem. Kwas foliowy wzmacnia włosy oraz sprawia, że stają się mocne i zdrowe. Można oczywiście przyjmować inne suplementy diety, które poprawią kondycję włosów. Pomocne będą zwłaszcza te, które zawierają skrzyp, witaminy A, E, B i C. Wymienione wcześniej substancje znajdziemy między innymi w: brązowym ryżu, żółtkach jaj, owocach morza, orzechach włoskich, pestkach słonecznika.

stock30198859

Stosowanie odżywek pomoże rozdwojonym końcówkom włosów. Ważne jest, aby były to odżywki bez spłukiwania, ponieważ tylko takie zabezpieczą włosy we właściwy sposób. Produkty te utworzą barierę chroniącą końcówki włosów przed promieniami słonecznymi, mroźnym powietrzem, szkodliwymi substancjami zawartymi w kosmetykach myjących i innymi czynnikami drażniącymi lub takimi, które mogą osłabiać kondycję włosów.

dissapointed young woman looks at the tops of her hair