Dwie pory roku – jesień i zima – szczególnie dają się we znaki włosom. Do przesuszenia i zbyt wysokich temperatur dochodzą inne, nowe problemy. Jeśli i Twoje stały się jeszcze bardziej nieokiełznane, sprawdź 5 najczęstszych problemów z włosami, poznaj rozwiązanie i ciesz się pięknymi włosami niezależnie od pogody.

Jak dbać o włosy w chłodzie i zimnie? 5 problemów z włosami i jak je zażegnać

WŁOSY PROBLEM 1: elektryzowanie

Nieprzyjemną, ale niemal wszystkim znaną przypadłością włosów jest ich elektryzowanie (zwłaszcza w zimie i jesienią) – wszystko za sprawą czapek i wciąganych przez głowę swetrów. To przez nie włosy zupełnie tracą swoją formę, trudno przywrócić im dawne ułożenie, a pojedyncze kosmyki uparcie odstają od głowy. Wszystko za sprawą ładunków elektrostatycznych, które są inne niż te na włosach.

Rozwiązanie to kropla odżywki z jedwabiem wtarta we włosy, która wygładzi pasma. Elektryzowanie zażegna też suszenie włosów suszarką z funkcją jonizacji oraz wszelkie odżywki bez spłukiwania o działaniu antystatycznym. Jeśli Twoje włosy po zetknięciu z dzianiną aż strzelają – wypłucz ubrania w specjalnym, antystatycznym płynie, który uniemożliwi elektryzowanie się włosów.

WŁOSY, PROBLEM 2: przesuszenie

Jesienią i zimą włosy tracą swój blask i kondycję, stają się matowe i pozbawione witalności. Znika ich nawilżenie, staja się suche. Wszystko przez różnicę temperatur i niesprzyjające warunki atmosferyczne, a także przez grzejące kaloryfery, które wysuszają powietrze w pomieszczeniach. Wszystko to sprawia, że ani włosy, ani skóra głowy nie mają żadnego wsparcia, ani wytchnienia od niekorzystnych temperatur choćby na chwilę, Dlatego warto ej wspomóc i urządzić im specjalne, relaksujące i rewitalizujące SPA: jednego wieczoru zaaplikuj nocną maskę z naturalnych olejków. Innego nałóż na włosy bogatą w witaminy i keratynę maseczkę. Zabieg przywróci pasmom nawodnienie i elastyczność.

WŁOSY, PROBLEM 3: połamane końce

Połamane i rozdwojone końcówki to na szczęście coraz rzadsza przypadłość, ponieważ kobiety starają się je w miarę regularnie podcinać, ale zimą, często skrywane pod czapką czy kapturem tracą kondycję, a szczególnie cierpią na tym końcówki włosów, dlatego powinnaś poświęcić trochę czasu na ich nawilżaniu. Wcieraj w końce naturalne olejki, stosuj płukanki octowe i specjalne serum zapobiegające rozdwajaniu się włosów; nie zapominaj również o regularnych wizytach u fryzjera.

Aby zadbać w pełni o końce, unikaj zabiegów, które wymagają zastosowania wysokiej temperatury, czyli suszenia i prostowania. W dni, w które nigdzie nie wychodzisz, pozwól wilgotnym włosom samodzielnie wyschnąć.

WŁOSY, PROBLEM 4: brak objętości

Włosy pod czapką stają się przyklapnięte. Aby przywrócić im objętość, podczas każdej stylizacji używaj lekkich pianek, a fryzurę utrwalaj delikatnym lakierem, najlepiej takim do włosów cienkich id delikatnych, który nie przeciąży i nie usztywni za bardzo fryzury. Gdy w ciągu dnia potrzebujesz odświeżenia i uniesienia pasm, wystarczy, że spryskasz je suchym szamponem, a następnie rozczeszesz.

WŁOSY, PROBLEM 5: wypadanie

Wypadanie włosów to częsty problem związany m.in. ze zmianami pór roku. To właśnie wtedy zmienia się nasza gospodarka hormonalna, włosy staja się osłabione, cebulki mają obniżona odporność i witalność. Wypadanie włosów to też zła dieta, stres, zażywane leki – dlatego najpierw skonsultuj się z lekarzem i dowiedz się, dlaczego włosy wypadają. Idealnie zażegnają ten problem naturalne olejki i olejowanie włosów: działają u źródła problemu, czyli wzmacniają cebulki i pobudzają je do pracy. To właśnie dlatego olejki nakłada się na skórę głowy.