Sądzisz, że tak mocny makijaż jak smoky eye pasuje tylko młodym? To nie tak! Efekt przydymionego oka pasuje każdemu – sekret tkwi w odpowiednim doborze kolorów. Dziś rzucamy nowe światło na ten makeup. Sprawdź, jak zrobić eleganckie smoky eye krok po kroku.
Smoky eye dla opadającej powieki

Smoky eye, który proponujemy jest pozbawiony czarnej kredki i cienia. Zastosowano w nim klasyczne brązy, a powiekę pomalowano tak, ze makijaż pasuje do każdego kształtu oka. Sprawdzi się nawet u osób z opadającą powieką. Dzięki niemu będziesz wyglądać naturalnie i stylowo. Smoky eye w eleganckim wydaniu nadaje się na wyjście ze znajomymi, romantyczną kolację, wesele oraz bankiet.

Eleganckie smoky eye. Poradnik krok po kroku

1. Zacznij od cery.

Przygotuj ją pod makijaż, oczyść i przemyj tonikiem, nałóż krem nawilżający oraz lekki fluid, by skóra zachowała blask oraz świeżość.

2. Pomaluj brwi

Użyj do tego ulubionego kosmetyku (kredki, pomady, pudru). Pamiętaj jednak, ze Twoje smoky eye będzie dość wyraźne, wiec brwi nie mogą być zbyt delikatne.

3. Przejdź do makijażu oka

  1. Nałóż na powiekę bazę pod cienie – to zapewni im doskonałą przyczepność i wydobędzie głębie koloru.
  2. Na całą górną powiekę nałóż cielisty cień- bazę.
  3. Sięgnij po cień o ton ciemniejszy, np. w kolorze orzechowym lub cappuccino. Nałóż go na środek powieki.
  4. Teraz ciemnobrązowym cieniem zaznacz załamanie powieki i kącik zewnętrzny.
  5. Nad rzęsami górnymi i pod dolnymi zrób brązowa kreskę eye-linerem w kolorze gorzkiej czekolady.
  6. Cienie rozblenduj w kierunku zewnętrznego kącika. Pod rzęsami zrób smużkę z brązowego cienia, zaś złoty dodaj w kąciku zewnętrznym – dzięki temu optycznie powiększysz oko i nadasz spojrzeniu wypoczęty wygląd.

4. Pora na róż, rozświetlacz i bronzer

Na szczyt kości policzkowych zaaplikuj rozświetlacz do twarzy. pamiętaj, że jeśli Twoje cienie są ciepłej barwy, to rozświetlacz także powinien mieć taką tonację. Następnie sięgnij po róż do policzków i nałóż go delikatnie muskając skórę. Bronzer nie powinien być mocny i wyrazisty, ponieważ cała uwaga ma się skupiać na oczach. Sięgnij po delikatny, w subtelnym, kakaowym odcieniu. nanieś go w zagłębieniach tuż pod kością policzkową.

5. Dobierz pomadkę

Na koniec pomaluj usta pomadką lub błyszczykiem. Pamiętaj, że obowiązuje tu ta sama zasada co przy bronzerze – usta nie powinny przyćmiewać oczu, dlatego w tym makijażu lepiej wyglądają delikatne kolory: sięgnij po odcienie nude lub zgaszony, chłodny koral.