skora.jpgMa ją jedzenie, leki, kosmetyki. O czym mowa? Chodzi o datę ważności. A czy pędzle do makijażu mają termin przydatności do użycia? Okazuje się, że tak. Sprawdź, kiedy trzeba wymienić pędzel na nowy, aby móc zrobić idealny makijaż twarzy.

Pędzle do makijażu wykonane są z syntetycznych włókien, naturalnego włosia lub sztucznych materiałów. Jakość akcesoriów, które kupimy w drogeriach, jest uzależniona od marki i ceny. Oczywiście najdroższe gadżety do makijażu nie muszą być najlepsze; o wiele lepiej mogą sprawdzić się te z najniższej półki cenowej. Pamiętaj, że wszystkie pędzle mają datę ważności. To, kiedy je wymienić i kupić nowy zestaw, rozpoznamy po wyglądzie trzonka i włosia oraz po tym, jaki jest efekt końcowy makijażu twarzy.

Jeżeli włosie wypada, odkształca się, a pojedyncze włoski są połamane, to znak, że nie powinnaś używać pędzla do makijażu. Prawdopodobnie jego data ważności dawno upłynęła. Jak najszybciej wymień go na nowy, abyś dalej mogła robić makijaż. Poza tym, odstające włoski mogą podrażniać skórę twarzy i utrudniać precyzyjne nałożenie kosmetyków.

Czy wiesz, że pędzle do makijażu powinno wymieniać się co jakiś czas? Nawet wtedy, kiedy wydaje ci się, że mogłyby ci służyć przez kilka następnych miesięcy. Zrób to koniecznie, gdy nie możesz wyczyścić aplikatora. Zgromadziło się na nim już tyle kosmetyków kolorowych, sebum, kurzu i innych szkodliwych substancji, że dalsze używanie go mogłoby wywołać podrażnienia skóry. Co więcej, pędzel, na którym zalegają resztki podkładu lub pudru, nie będzie ci dobrze służył. Brud uniemożliwi zrobienie perfekcyjnego makijażu.

Jeśli zauważyłaś, że kosmetyki nie rozprowadzają się dokładnie, a na twojej twarzy powstają smugi, wymień pędzle do makijażu na nowe. Twoje akcesoria już się zużyły. Pod wpływem działania wody z mydłem i środków dezynfekcyjnych, a także produktów kolorowych, które nakładałaś na włosie, poprawna aplikacja nie jest możliwa. W konsekwencji makijaż nie będzie wyglądał pięknie i naturalnie.