Wydaje się, że mycie włosów to nie jest czynność, która wymaga bardzo wielkiego zasobu akcesoriów. Jeśli jednak chcemy dbać o swoje włosy i wykonywać wszystkie zabiegi pielęgnacyjne (np. mycie, nakładanie maski, odżywianie) prawidłowo, warto mieć przy sobie kilka gadżetów. Przedstawiamy listę sześciu akcesoriów, które przydadzą się w pielęgnacji włosów.

[1] Bawełniana koszulka

Bawełnianą koszulkę powinniśmy mieć w trakcie mycia włosów nie na sobie, ale obok siebie. Skutecznie zastąpimy nią szorstki ręcznik, bo równie dobrze wchłania wodę, a ze względu na gładszą fakturę nie uszkodzi struktury włosów.

womencomfort

[2] Ręcznik z mikrofibry

Jeden ręcznik, który powinien być w pogotowiu to ten z mikrofibry, który świetnie nada się do zrobienia turbanu. Niektóre z nich są już tak wyprofilowane, aby zaplątanie turbanu nie sprawiało problemu, a konstrukcja nie rozpadła się. Taki ręcznik świetnie nada się do podsuszenia włosów lub owinięcia zafoliowanych włosów pokrytych maską.

IMG_1519

[3] Foliowy czepek z gumką

Czepek z gumką z folii to niezbędnik do ocieplania włosów i izolowania ich od czynników zewnętrznych w trakcie, gdy nałożona jest na nie maska lub farba koloryzująca. Sprawdza się także, gdy bierzemy prysznic i nie chcemy zmoczyć włosów. Foliowy czepek z gumką skutecznie może zastąpić niewielka foliowa reklamówka.

czepek-folia

[4] Grzebień z szeroko rozstawionymi zębami

Do rozczesywania mokrych włosów i do rozprowadzania na włosach maski albo odżywki świetnie sprawdza się grzebień z szeroko rozstawionymi zębami, który nie będzie ciągnął i wyrywał kosmyków. Najlepiej, gdyby był wykonany z drewna.

bilde

[5] Plastikowy pojemnik

Pod ręką warto mieć plastikowy pojemniczek, niewielką miseczkę lub słoik (choć ten może się łatwo potłuc). Przyda się w momencie, gdy potrzebujemy rozrobić szampon lub odżywkę z wodą, chcemy wymieszać maskę z kilkoma kroplami olejku roślinnego lub potrzebujemy rozmieszać produkty do koloryzacji włosów.

eb31f10929afbe79b9c6416ea33fd072

[6] Spora miska

 

Z pozoru posiadanie miski w łazience wydaje się zbędne, ale nie w każdej sytuacji wystarczy nam umywalka i wanna. Czasami potrzebujemy wykonać płukankę np. ziołową lub olejową i wówczas łatwiej będzie nam siąść w wygodnym miejscu i zanurzyć głowę w misce.ship_shape