Robiąc makijaż mamy nadzieję, że będzie on wyglądał pięknie przez wiele godzin. Niestety na jego trwałość mają wpływ czynniki zewnętrzne, jedzenie, a także użyte kosmetyki. Jest to szczególnie ważne, gdy czeka nas długi dzień i na przykład wesele, bądź impreza. Na szczęście mamy 4 sprawdzone sposoby na przedłużenie trwałości makijażu. 

4 sposoby na trwały makijaż

1 sposób – odpowiednia pielęgnacja 

Nie od dziś wiadomo, że makijaż wygląda najlepiej na zadbanej skórze. Zawsze powinnyśmy przykładać więc uwagę do codziennej pielęgnacji. Przede wszystkim powinna się składać z:

  • dwuetapowego oczyszczania (najpierw płynem micelarny, a następnie żelem myjącym)
  • tonizacji (hydrolatem, bądź tonikiem)
  • zaaplikowania serum (dobranego do potrzeb skóry)
  • nałożenia kremu (z filtrem SPF na dzień, lub regenerującego/nawilżającego na noc)

Poza tym peeling raz w tygodniu świetnie wpływa na wygląd i kondycję cery usuwając martwy naskórek i wygładzając skórę.

2 sposób – dobra baza 

Podstawą makijażu powinno być nałożenie bazy. Konkretniej mamy na myśli zrobienie tego:

  • przed nałożeniem podkładu (na całą twarz)
  • przed nałożeniem cieni do oczu (na powieki)
  • przed nałożeniem szminki (na usta)

Dzięki niej następnie nałożone kosmetyki kolorowe będą się o wiele dłużej trzymać, a kolory (np.: cieni) staną się bardziej wyraziste. Nie zapominajmy, że bazę do twarzy zawsze stosujemy na krem. Należy chwilkę odczekać po jej aplikacji, a przed nałożeniem podkładu.

3 sposób – utrwalenie makijażu 

Na zakończenie dobrą opcją jest użycie fixera, bądź innego utrwalacza. Należy zamknąć oczy i spryskać twarz w odległości 20 cm. Uwierzcie, że ten prosty i szybki zabieg sprawi, że nawet tłuste jedzenie, bądź gorąca temperatura nie popsują Waszego makijażu. Z reguły takie kosmetyki są bardzo wydajne, więc jeśli kupicie go raz, to starczy Wam na bardzo długi okres czasu.

4 sposób – bibułki matujące 

Bibułki matujące to coś, co warto mieć przy sobie w razie potrzeby. Zajmują niewiele miejsca, a czynią wiele dobrego. Są szczególnie przydatne, gdy zauważymy, że skóra zaczyna się świecić. Wystarczy wtedy przyłożyć taką chusteczkę i gotowe – nadmiar sebum usunięte. To takie proste, a tak świetnie działa.

5 sposób – kosmetyki do zadań specjalnych 

Jeśli chcemy, by nasz makijaż pozostał w stanie nieskazitelnym przez wiele godzin, to powinnyśmy zadbać również o użycie odpowiednich kosmetyków. Doświadczone makijażystki radzą, że trwały makijaż ust zrobimy za pomocą szminki matowej – utrzymuje się ona dłużej niż satynowa, czy błyszczyk. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór mocno kryjącego podkładu i wodoodpornej maskary – mają one bardziej skoncentrowane formuły i dłuższą trwałość.