Są takie zabiegi kosmetyczne, dzięki którym zaoszczędzimy czas i nie napracujemy się zbytnio poprawiając urodę. Mowa o takich sposobach pielęgnacji, których nie trzeba powtarzać co kilka dni lub codziennie. Chodzi tu przede wszystkim o tzw. zabiegi dające trwały efekt: depilacja laserowa, makijaż permanentny, manicure hybrydowy, keratynowe prostowanie włosów. Ale zacznijmy od początku.

Depilacja laserowa to skuteczna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Wystarczy udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, a tam o nasze ciało zadba wykwalifikowany personel. Aby całkowicie usunąć włoski, poddać się musimy kilku zabiegom. Oczywiście ich liczba uzależniona jest od grubości i koloru włosków, a także od tego, w której fazie wzrostu się znajdują. Depilacja laserowa jest o wiele przyjemniejsza niż stosowanie maszynki, depilatorów lub kremów. Dlaczego? Po pierwsze, efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez kilka lat. Po drugie, ryzyko podrażnień jest o wiele mniejsze (maszynka, depilator, a nawet krem mogą uszkodzić naskórek). Po trzecie, bez obaw można usuwać owłosienie z delikatnych części ciała (twarzy, pach, okolic bikini). Po czwarte, depilacji nie musimy powtarzać co kilka dni (jak w przypadku innych metod).

Makijaż permanentny to rodzaj kosmetycznego tatuażu. Pod skórę wprowadzany jest kolorowy pigment. Podczas zabiegu można uzupełnić brwi, narysować kreskę na górnej i/lub dolnej powiece, poprawić kontur ust. Dzięki makijażowi permanentnemu zaoszczędzimy czas na porannym malowaniu się. Jednym z elementów tego zabiegu jest microblading, czyli profesjonalne uzupełnianie brwi. Kosmetyczka rysuje na łuku brwiowym kreski imitujące prawdziwe włoski. A jak wiadomo makijaż brwi stał się ostatnio prawdziwym hitem, i to nie tylko wśród miłośniczek makijażu, ale także na Instagramie. Czy wypróbujecie go kiedyś?

Manicure hybrydowy to kolejne kosmetyczne rozwiązanie dla zabieganych lub leniuchów. Jest to jeden z najtrwalszych typów manicure. Do pomalowania paznokci taką metodą wykorzystuje się specjalne lakiery, bazy i utwardzacze; nie wolno zapomnieć także o lampie UV. Manicure hybrydowy jest bardzo trwały, a do tego elegancki. Kolory są intensywne, top coat daje błyszczące wykończenie, a efekt pozostanie z nami na długo. Odpryskujące lakiery, zaschnięte pędzelki i bąbelki powietrza nie będą już nas denerwować.

Keratynowe prostowanie włosów to coś dla zapalonych włosomaniaczek. Zabieg polega na rozprowadzeniu preparatu z zawartością keratyny i „wprasowaniu” go we włosy specjalną prostownicą. W efekcie włosy są gładkie, lśniące i proste. My natomiast możemy zrezygnować z suszenia na szczotkę lub prostowania. W ten sposób zmniejszymy ryzyko wysuszenia, wypadania i kruszenia włosów oraz rozdwajania końcówek.