Uwielbiam maski, więc nic dziwnego, że parę tygodni temu zdecydowałam się zapowiedzieć recenzję kolejnego produktu tego rodzaju. Pewnie wszyscy są ciekawi, jak sprawdziła się w moim przypadku regenerująca, wygładzająca, nawilżająca i odmładzająca Beautiful Morning Regenerating Night Mask od Yasumi. Zapraszam do przeczytania recenzji! 🙂

YASUMI

KILKA SŁÓW O TEŚCIE

Test maski na noc z kwasem hialuronowym i argireliną marki Yasumi zaczęłam dwa i pół tygodnia temu. Maskę nakładałam co trzeci dzień, wieczorem tuż przed snem. Cienką warstwę pozostawiałam na twarzy (czasami też na szyi oraz dekolcie) na noc. Dlaczego zdecydowałam się na stosowanie maski Yasumi? Najmniej zależało mi na właściwościach nawilżających produktu. Przede wszystkim chciałam pozbyć się pojawiających się na twarzy kurzych łapek i zmarszczek mimicznych wokół oczu. Czy Beautiful Morning Regenerating Night Mask przyniosła oczekiwane efekty?

DOKŁADNIEJ O SKŁADZIE:

We wcześniejszym poście napisałam kilka słów na temat składu maski, ale w recenzji chciałabym rozwinąć ten wątek. Bazowymi substancjami aktywnymi maski na noc Yasumi są: kwas hialuronowy, argirelina, kompleks Fucogel oraz gliceryna, o których właściwościach pisałam w zapowiedzi. Co więcej? Niestety skład maski jest nasycony silikonami (w składzie łatwo znaleźć przynajmniej dwa) i konserwantami, a wśród substancji znajdziemy także alkohol. To raczej nic dobrego dla cery. Jak maska sprawdziła się w rzeczywistości?

FORMUŁA PRODUKTU:

Beautiful Morning Regenerating Night Mask od Yasumi to produkt zamknięty w małej, miękkiej tubce o pojemności 30 ml. Aplikacja produktu nie sprawia problemu, a zamknięcie jest szczelne. Sama maska ma żelowo-kremową konsystencję, która jest stosunkowo lekka i szybko się wchłania w skórę. Produkt bardziej przypomina wilgotny krem na noc, aniżeli maskę. Hialuronowa maska na noc ma bardzo delikatny, niemal niewyczuwalny zapach. Jeśli chodzi o wydajność to Yasumi się popisało, bo (jak na maskę do twarzy) produkt z powodzeniem wystarczy na kilka miesięcy regularnego stosowania dość sporej ilości kilka razy w tygodniu.

DZIAŁANIE:

Yasumi obiecało mi, że Beautiful Morning Regenerating Night Mask zapewni długotrwałe nawilżenie, ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Najmniej zależało mi na właściwościach nawilżających, bo od nawadniana cery mam kremy, a właśnie tę właściwość najszybciej zauważyłam. Hialuronowa maska pozostawiła skórę nawilżoną i wygładzoną już po pierwszym użyciu. Niestety wraz z nawilżeniem odczuwalne jest obciążenie skóry i (przynajmniej w moim przypadku) zapychanie porów. O poranku moja skóra była tak obciążona, że potrzebowałam natychmiastowego oczyszczenia. Co ze zmarszczkami? Są wyraźnie płytsze, ale nadal widoczne. Oczekiwałam zdecydowanie efektowniejszych rezultatów stosowania maski z kwasem hialuronowy i argireliną od Yasumi. Ogólnie produkt jest dobry, ale nie jako maska odmładzająca, a nawilżająca. Nie sprawdzi się też na każdej cerze.