Czy wiesz, że niektóre zabiegi kosmetyczne i domowe rytuały nie są odpowiednie w letni dni? Jesli chcesz uniknąć urodowych wpadek dowiedz się co zrobić, by słoneczna aura nie zaszkodziła twojej skórze, włosom i paznokciom. 

1. Jeśli farbujesz włosy tuż przed urlopem…

… wówczas pod wpływem działania promieni słonecznych i wysokiej temperatury farba szybko się wypłukuje i kolor włosów blaknie.

DLATEGO lepiej ufarbować wosy 2-3 dni przed wyjazdem na wakacje. Tyle czasu w zupełności wystarczy, aby ich łuski domknęły się, a pigment utrzymał się na włosach dłużej.

2. Jeśli stosujesz zbyt intensywnie działające kosmetyki…

… wówczas ich silne działanie, zamiast poprawiać jakość skóry – tylko ją pogarsza. Cera staje się podrażniona, zaczerwieniona i skłonna do przebarwień. Wiele kosmetyków ma tez działanie fotouczulające i powoduje przebarwienia skórne. Tak działa przede wszystkim retinol starego typu, a także peelingi z kwasem glikolowym, pirogronowym.

DLATEGO latem i w czasie urlopu stosuj łagodniejsze kosmetyki, peelingi enzymatyczne bezpieczne na słońce, a krem z retinolem zamień na roślinny bakuchinol lub po prostu stosuj na codzień krem z wysokim faktorem SPF.

3. Jesli chcesz sie szybko opalić…

… wówczas sięgasz po kosmetyki z niskim faktorem przeciwsłonecznym, lub opalasz się na naturalny olejek lub inną tłustą emulsję, która nie zapewnia ochrony przeciwsłonecznej. To duży błąd, ponieważ wówczas dochodzi do licznych poparzeń słonecznych,  a nawet do trwałych uszkodzeń skóry!

DLATEGO zawsze, bezwzględnie wybieraj wysoką ochronę przed słońcem. Latem lepiej stosować kremy z filtrem SPF 30. Na taki filtr też się opalisz, ale nieco wolniej i zdecydowanie bezpieczniej. Warto pamiętać, ze ochrona przeciwsłoneczna skóry jest ważna przez cały rok, nawet zimą, ponieważ szkodliwe promieniowanie dociera do nas nawet przez warstwę chmur. Jednak wówczas możesz używać kremu z niższym filtrem (SPF 15-20).

4. Jeśli nakładasz latem kolejną hybrydę na paznokcie…

…wówczas w połączeniu z silnym , gorącym słońcem może znacznie osłabić paznokcie. Niestety po zdjęciu takiego manicure twoje paznokcie będą kruche i łamliwe.

DLATEGO staraj się robić przerwę co 3-4 wykonywane manicure hybrydowe. Poświęć wówczas czas na odżywienie paznokci i wzmacniaj je odżywkami, które je zregenerują, nawilżą i dodadzą blasku. W trakcie urlopu dobrym pomysłem jest zastosowanie tradycyjnego lakieru do paznokci, ale o przedłużonej trwałości, czyli takiego, który wytrzyma do 7 dni na płytce.

5. Jeśli zapominasz dbać o skórę na dekolcie…

… wówczas ta część ciała wystawiona na słońce, bez żadnej ochrony oraz pielęgnacji bardzo szybko się przesusza, a przez to powstają liczne zmarszczki, a także plamy posłoneczne, których trudno jest się pozbyć.

DLATEGO chroń swój dekolt i dbaj o niego tak samo, jak o skórę twarzy! W dzień stosuj filtry SPF, a także włącz do pielęgnacji skoncentrowane serum, które można stosować na twarz, szyję i dekolt. Kosmetyki do twarzy możesz spokojnie używać także do pielęgnacji dekoltu.