Są takie urodowe pateny, których lepiej nie stosować w domu. Czym to grozi? Podrażniona skóra, wypadające włosy, zaczerwienione oczy i wiele, wiele innych. Sprawdź, czego wystrzegać się podczas pielęgnacji w domu, a jak profesjonalnie dbać o skórę.

Jak wybielać zęby?

Na rynku kosmetycznym jest mnóstwo preparatów, które wybielają zęby. Są to zazwyczaj paski, pasty, żele i specjalne składniki. Jednym z nich jest nadtlenek wodoru. To bardzo popularna substancja, która jest często wykorzystywana w produktach rozjaśniających kolor szkliwa i usuwających przebarwienia. Znajduje się między innymi w… wodzie utlenionej. Oczywiście nie oznacza to, że do wybielania zębów używa się tego płynu odkażającego rany. I ty także tego nie rób! Dlaczego? Uszkodzenia zębów, dziąseł i szkliwa gwarantowane. Poza tym, woda utleniona ma dość nieprzyjemny zapach i smak.

Jak utrwalić makijaż?

Na 100% nie stosuj do tego celu lakieru do włosów. Kosmetyk zawiera wysuszające składniki, które mogą podrażniać skórę i oczy. Lakierem utrwala się tylko fryzurę! Czy wiedziałaś, że są takie dziewczyny, które lakierem utrwalają makijaż po to, aby następnego dnia nie malować się? Zapewne nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele szkody wyrządzają swojej cerze. A wystarczy zastosować specjalne mgiełki utrwalające makijaż sprzedawane przez każdą drogerię lub osiedlowy sklepik z kosmetykami.

Jak podkręcać rzęsy?

Najprostszym sposobem jest zastosowanie zalotki. Rzęsy będą pięknie uniesione, a ich nowy kształt utrwalony. Pamiętaj jednak, aby nie podgrzewać zalotki. Dlaczego? Przez przypadek możesz poparzyć skórę wokół oczu, uszkodzić rzęsy i podrażnić oczy. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie elektrycznej zalotki lub po prostu specjalnego tuszu podkręcającego rzęsy. Równie świetnym pomysłem jest używanie odżywki do rzęs i brwi. Efekty kuracji takim kosmetykiem są naprawdę genialne i długotrwałe.

Jak powiększać usta?

Nie musisz poddawać się operacjom plastycznym, aby mieć większe i pełniejsze wargi. Nie musisz stosować także dziwacznych gadżetów, wykorzystujących próżnię, które zasysają usta i chwilowo powiększają je. Dlaczego? Taka metoda „upiększania” prowadzi do pękania naczyń krwionośnych, powstawania obrzęku i siniaków. A wystarczyło zastosować specjalne kosmetyki lub odpowiednio wymodelować usta.