szczotkowanie-ciala.jpgOczyszczanie skóry z resztek zabrudzeń i martwego naskórka jest jednym z ważniejszych elementów pielęgnacji. Zapobiega podrażnieniom, reguluje wydzielanie się sebum i ujędrnia skórę zarazem. Najczęściej do tego wykorzystuje się peelingi. Czy jest jakaś alternatywa?

Łatwy i naturalny sposób na piękną, jędrną i gładką skórę jest w zasięgi ręki. Wystarczy zamienić używany najczęściej peeling do ciała na… szczotkę. To właśnie szczotkowanie na sucho ma w niedługim czasie całkowicie zastąpić peelingi.

Szczotkowanie ciała na sucho

Od niedawna niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się alternatywa dla peelingów, jaką jest szczotkowanie ciała na sucho. Ten rodzaj zabiegu pielęgnacyjnego ma przynosić wiele korzyści nie tylko dla skóry, ale również dla całego sylwetki.

Codzienne szczotkowanie na sucho przy pomocy odpowiedniej szczotki (najlepiej z naturalnego włosia) pobudza krążenie, skutecznie redukuje stres i ujędrnia skórę. Ważne w tym jest, że do zabiegu nie używa się mydła, wody ani innych kosmetyków.

Sucha szczotka dużo lepiej złuszcza martwy naskórek, który na niezwilżonej skórze osypuje się i jest mocno uwidoczniony. Przy szczotkowaniu na sucho również tkanka tłuszczowa rozkłada się dużo bardziej równomiernie, a więc cellulit szybciej znika.

Jak wykonać szczotkowanie ciała?

Peelingowanie i szczotkowanie to dwie, zdecydowanie różne techniki oczyszczania skóry i złuszczania obumarłego naskórka. Najważniejsze jest zapamiętanie kilku zasad, którymi rządzi się szczotkowanie, aby cieszyć się gładką, jędrną i zdrową skórą.

1. Szczotkowanie ciała na sucho wymaga odpowiedniej szczotki – takiej, która skutecznie usunie zanieczyszczenia i martwą tkankę, ale nie podrażni skóry. Najlepiej sprawdzają się okrągłe szczotki do mycia ciała z naturalnego włosia.

2. Ważne jest też pora. Szczotkowanie najlepiej wykonywać w godzinach porannych, przed prysznicem, przynajmniej raz w tygodniu. Skóra po całej nocy jest sucha, nie nosi śladów używania żadnych kosmetyków i nie trzeba jej przygotowywać pod szczotkę.

3. Jak używać szczotki? Oczyszczanie skóry ciała szczotką powinno odbywać się zdecydowanymi, ale delikatnymi ruchami od dołu ku górze. Brzuch, biust i wrażliwsze miejsca szczotkuje się subtelnie, za to mocniej punkty narażone na cellulit np. pośladki oraz uda.