Szukasz sposobu na gładkie ciało i jędrną skórę? Chcesz poprawić nie tylko jej jędrność, ale też wygląd, krążenie podskórne, oraz urządzić jej detoks? Szczotkowanie ciała nadaje się do tego idealnie. Dowiedz się, jak odmłodzić skórę za pomocą szybkiego, łatwego masażu. Poznaj technikę, która uczyni Twoją skórę jędrną i gładką.

szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho – skąd się wzięło?

Szczotkowanie skóry na sucho to jedna z metod bardzo łatwego, naturalnego masażu, do którego niepotrzebna jest znajomość technik masowania. Jest to bardzo łatwe szczotkowanie ciała za pomocą specjalnej drewnianej szczotki. Poza nią nie potrzebujesz już żadnych innych kosmetyków ani gadżetów!

Szczotkowanie ciała na sucho – na czym polega?

Szczotkowanie ciała na sucho polega dokładnie na tym, co opisuje nazwa: przejeżdżamy szczotką po skórze, aby pobudzić krążenie i nasilić regenerację komórek.

Takie szczotkowanie wykonuje się na suchym ciele, niepokrytym żadnym balsamem ani olejkiem. Ciało musi być osuszone. Najlepiej szczotkować ciało codziennie rano. Taki masaż wykonuje się od dolnych partii ciała ku górze, czyli w stronę serca. Wystarczy 5-10 minut każdego dnia rano, aby zafundować skórze porcję silnej regeneracji.

Szczotkowanie ciała na sucho – zalety

Po co w ogóle robimy szczotkowanie ciała na sucho?
To niekwestionowanie najlepszy zabieg ogólnozdrowotny, który nie tylko poprawia jakość i wygląd skry, ale tez doskonale detoksykuje komórki i sprawia, że skóra przechodzi szybszą, wzmożona regeneracje. Szczotkowanie usprawnia krążenie i dzięki temu nie tworzą się złogi cellulitu. Jednocześnie krążenie nasila się, dlatego czujemy przypływ energii, poprawia nam się nastrój, metabolizm komórkowy, kondycja i czujemy się odprężeni.

Szczotkowania skóry na sucho – czy warto? Sprawdź sama!

Do najważniejszych zalet szczotkowanie ciał na sucho należą:

 • usunięcie zrogowaciałego naskórka
 • wygładzenie ciała
 • poprawa jędrności skóry
 • lepsza wchłanialność kosmetyków w ciało
 • redukcja cellulitu
 • wzmocnienie i uelastycznienie skóry
 • oczyszczone pory skóry
 • oczyszczenie organizmu toksyn
 • pobudzone krążenie
 • stymulacja układu limfatycznego
 • relaks i odprężenie

Szczotkowanie ciała na sucho – jak zrobić?

Szczotkowanie ciała wykonuje się od dołu, czyli od stóp, kierując się ku górze. Szczotkę po prostu stopniowo przesuwa się pionowo w kierunku dół -góra. Pamiętaj, by kontrolować nacisk na skórę. Pierwsze masaże powinny być delikatne, a z czasem możesz zwiększyć nacisk na ciało. Szczotkuj skórę partiami, np. najpierw fragment od stopy do kolana, następnie uda i pośladki, później brzuch i klatka piersiowa itd. Kieruj szczotkę zawsze w stronę serca. Szczotkując ciało staraj się omijać pieprzyki i znamiona. Masaż powinien trwać od około 5 do 10 minut.

Jaką szczotkę do szczotkowania wybrać?

Najlepiej naturalną, drewnianą, o naturalnym włosiu. Taka szczotka ma specjalny pasek, który zakłada się na dłoń, by ją łatwo przytrzymać i dobrze manewrować. Istnieją też drewniane szczotki z doczepianym trzonkiem – ułatwiają masaż pleców.