Pewnie nie raz zastanawiałaś się, jak robią to gwiazdy? Na każdym zdjęciu wyglądają olśniewająco, pięknie, promiennie i młodo. Mówi się, że to kwestia dobrych kosmetyków, nienagannego makijażu wykonanego przez wizażystkę i odpowiedniego oświetlenia. To nie wszystko! Na światło dzienne wyszedł ostatnio sekret piękna gwiazd, czyli squinching. Czym jest? Jak go stosować?

  • Technika mrużenia oczu

Sekret piękna celebrytów i gwiazd zdradził niedawno Peter Hurley, nowojorski fotograf. Dopełnieniem korygującego makijażu i dobrego światła jest squinching, czyli właściwa technika mrużenia oczu. Nazwa wzięła się od zlepka dwóch angielskich słów oznaczających mrużenie (squinting) i ściskanie (pinching). Brzmi śmiesznie? To dzięki tej metodzie gwiazdy Hollywood i światowe sławy wyglądają na każdym zdjęciu nienagannie. Dotyczy to nie tylko profesjonalnych sesji, ale również zdjęć z czerwonego dywanu, a nawet… selfie!

  • Klucz do sukcesu to oczy

Squinching jest metodą o wiele lepszą od komicznego „dziubka” i wciągniętych policzków. Co z tego, że wyszczuplimy mimiką swoją twarz, skoro otworzymy szeroko oczy i będziemy przez to wyglądać niekorzystnie. Napięcie dolnej powieki to klucz do idealnej twarzy na każdej fotografii. Może wydawać się, że to ledwo zauważalny trick, a jednak różnica jest znacząca. Warto w wolnej chwili prześledzić zdjęcia gwiazd i podpatrzeć, jak układają oczy przed obiektywem.

Squinching – jak to zrobić?Trick z mrużeniem oczu do zdjęcia to prosta metoda, w której głównie chodzi o to, squinch1aby optycznie zwęzić oczy. Napięcie dolnej powieki i delikatne przymrużenie oczu ma nadać im kociego kształtu i sprawić, że będą przyciągały wzrok i nadawały piękna całej twarzy. Squinching optycznie profiluje i wyszczupla twarz, a spojrzenie wydaje się bardziej seksowne. W ostatnich tygodniach pojawiło się w sieci mnóstwo tutoriali, które pokazują, jak w praktyce wygląda squinching.

Ćwiczenie czyni mistrza

squinchSquinching wydaje Ci się zbyt trudny i na zdjęciach wychodzisz raczej niekorzystnie, zamiast piękniej? To normalne, kiedy próbujesz – jeszcze niezupełnie świadomie – czegoś nowego. Przeglądanie poradników, oglądanie filmów instruktażowych i jednoczesne ćwiczenie przed lustrem to najlepsza metoda na to, aby squinching opanować do perfekcji.