Dekolt to wizytówka każdej kobiety. Skóra dekoltu jest bardzo delikatna i w związku z tym szybko się starzeje, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Poznaj proste sposoby na ładny dekolt.

proste-sposoby-na-ladny-dekolt.jpgGimnastyka

Zanim sięgniesz po specjalistyczne kosmetyki, zadbaj o swoją aktywność fizyczną. Mimo że piersi nie mają mięśni, bo składają się jedynie z gruczołów i tłuszczu, wzmocnienie mięśni klatki piersiowej poprawi ich wygląd. W tym celu wybierz się na basen lub kort tenisowy. Równie dobrze możesz ćwiczyć w domu. Najlepsze ćwiczenie to stanie w rozkroku i złożenie dłoni jak do modlitwy; należy trzymać łokcie na wysokości biustu i przez 5 sekund naciskać dłonią na dłoń, napinając mięśnie klatki piersiowej. Ćwiczenie warto powtarzać 10 razy dziennie.

Kremy push-up

Skóra wiotczeje około trzydziestego roku życia. Chociaż kosmetyki nie odwrócą tego procesu, to mogą wzmocnić kolagen i elastynę. W tym celu warto stosować kremy z morskim kolagenem, fitohormonami i peptydami. Równie ważny co skład jest sposób aplikacji kosmetyku: masuj piersi jedną ręką, zakreślając poziome ósemki.

Peeling

Żeby zadbać o delikatną skórę dekoltu, musisz wybierać łagodne peelingi, które nie wymagają tarcia i nie powodują naciągania skóry. Najlepszym rozwiązaniem będzie peeling drobnoziarnisty przeznaczony do pielęgnacji twarzy lub enzymatyczny, który usuwa martwy naskórek bez konieczności tarcia.

Domowe sposoby na przebarwienia

Niewielkie przebarwienia rozjaśnisz za pomocą soku z cytryny, którym powinnaś przemywać dekolt. Na ciemniejsze plamy warto stosować specjalne preparaty wybielające.

Podkład, puder lub korektor

Jeżeli już zadbałaś o skórę od wewnątrz, możesz zająć się jej wyglądem. Niedoskonałości skóry, takie jak przebarwienia, zamaskujesz za pomocą podkładu lub korektora. Pamiętaj, aby kosmetyk wmasowywać, a nie wsmarowywać, w niewielkiej ilości. Jeżeli masz plany na wieczór, możesz oprószyć dekolt transparentnym pudrem lub cienką warstwą brązującego pudru pokryć miejsce, gdzie zaczynają się piersi. Dzięki temu optycznie pogłębisz dekolt.

Ochrona przed słońcem

Jak ustaliliśmy, skóra dekoltu jest szczególnie delikatna i wrażliwa, dlatego potrzebuje specjalnej ochrony przed słońcem. Na dzień stosuj kremy z filtrem UV – wiosną SPF 25, a latem, zwłaszcza w pełnym słońcu, SPF 30-50.