Są takie zabiegi pielęgnacyjne, które można połączyć z kosmetykiem i w ten sposób uzyskać niesamowite efekty. Jednym z nich jest masaż skóry głowy z dodatkiem odżywczego serum. Masaż poprawia ukrwienie i przyspiesza krążenie krwi w komórkach skóry. Wzmacnia cebulki włosowe, zapobiega wypadaniu włosów, przyspiesza ich wzrost i sprawia, że pasemka stają się mocniejsze i ładniejsze. Serum natomiast bogate jest w witaminy, minerały inne substancje aktywne. Masaż w połączeniu z serum sprawi, że składniki kosmetyku szybciej przenikać będą do komórek skóry i cebulek włosów, a w efekcie lepiej je odżywiać. Poprawa kondycji włosów widoczna będzie natychmiast. zabiegi-kosmetyczne

 

Drugim zabiegiem pielęgnacyjnym jest mycie włosów szamponem z dodatkiem odżywki. W ten sposób oczyszczamy skórę głowy z nadmiaru sebum, łupieżu, martwych komórek i innych zanieczyszczeń. Dodając odżywkę, nie tylko wspomagamy działanie szamponu. Odżywiamy także i włosy, i skórę głowy. Taki zabieg regeneruje, nawilża, wygładza i wzmacnia włosy. Sprawia, że pasemka stają się ładniejsze, są podatne na modelowanie, łatwiej jest je rozczesać i wysuszyć. Ponadto odżywka zapewnia ochronę przed działaniem promieniowania słonecznego i innych szkodliwych czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego.

Kolejną parą idealną jest peeling twarzy i maseczka. Peeling złuszcza martwy naskórek, wygładza powierzchnię twarzy, rozjaśnia przebarwienia i oczyszcza pory skóry. Co więcej, pobudza krążenie krwi, ujędrnia i zapewnia szybszą absorpcję składników odżywczych zawartych w kosmetykach, które nakładamy zaraz po wykonaniu peelingu. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zaaplikowanie maseczki dobranej do rodzaju naszej skóry. Oprócz odżywienia przyniesie ona także nawilżenie i ukojenie skórze podrażnionej peelingiem.

Kwasy AHA i BHA oraz filtry przeciwsłoneczne to kolejne zabiegi, które należy ze sobą łączyć. Kwasy pomagają złuszczać martwy naskórek, redukować blizny, rozstępy i cellulit, wygładzać zmarszczki, rozjaśniać przebarwienia i spłycać pory skóry. Zaraz po zabiegu z użyciem kwasów skóra staje się bardziej uwrażliwiona i podatna na działanie promieni słonecznych (niektóre kwasy wykazują działanie światłouczulające). Dlatego skórę należy chronić kremami z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. W ten sposób zapobiegniemy powstaniu plam pigmentacyjnych, przebarwień i poparzeń.