Każda kobieta chciałaby, aby jej makijaż wyglądał profesjonalnie. Niestety, nie wszystkim się to udaje. Większość dziewczyn popełnia mnóstwo urodowych grzeszków. Sprawdź, czego nie robić i jak malować się, aby być piękną i zadbaną.

Nie oczyszczasz pędzli i akcesoriów do makijażu? Postępujesz bardzo nierozważnie. Na brudnych pędzlach gromadzą się bakterie, które następnie wraz z podkładem lub cieniami do powiek nakładasz na twarz. Skutek? Podrażnienia, wysypka, trądzik. Pamiętaj, aby przynajmniej raz na miesiąc czyścić pędzle, gąbki i inne akcesoria do makijażu. Używaj do tego specjalnych płynów dezynfekcyjnych lub wody z dodatkiem mydła i płynu do demakijażu.

Nie chce ci się robić demakijażu? Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo szkodzisz swojej cerze. Kosmetyki kolorowe zatykają pory skóry, powodują zwiększone wydzielanie sebum i skutkują pojawianiem się trądziku. Co więcej, podkład, cienie do powiek i tusz do rzęs brudzą pościel i poszwy, w których namnażają się bakterie wywołujące podrażnienia. Dlatego tak ważny jest demakijaż. Co wieczór dokładnie oczyszczaj skórę z kosmetyków, tonizuj i nawilżaj.

Nie używasz bazy pod lakier? Płytka paznokcia może się odbarwić. A przyznasz, że ciemne plamki wyglądałyby bardzo nieestetycznie. Ponadto, lakiery mogą osłabić i uszkodzić paznokcie oraz spowodować, że staną się one kruche i łamliwe. Baza zabezpieczy twoje pazurki i przedłuży trwałość manicure. Dzięki niej nie będziesz musiała martwić się o kondycję płytki paznokcia i o wygląd dłoni.

Aplikujesz kilka warstw podkładu? Twoja cera się dusi. Kosmetyk zatyka pory skóry, gruczoły łojowe produkują większe ilości sebum niż zwykle, pojawiają się krostki i wągry. Podrażnienia to tylko jeden ze skutków ubocznych nakładania zbyt dużej ilości podkładu. Na twarzy powstaje tzw. efekt maski, widoczne są plamy i smugi nieroztartego kosmetyku, a ty wyglądasz o 10 lat starzej. A wystarczy zastosować dobry podkład kryjacy lub punktowy korektor. Na skórę zaaplikuj jedną warstwę podkładu, a z pewnością będziesz ładnie wyglądać.

Stosujesz przeterminowane kosmetyki? Chyba nie masz pojęcia, co może stać się z twoją skórą. Tak jak nie pijesz i nie jesz przeterminowanych produktów, tak samo nie powinnaś używać kosmetyków, których termin ważności już upłynął. Dlaczego? Ponieważ na twojej cerze mogą pojawić się podrażnienia, reakcje alergiczne i trądzik. Stare cienie do powiek lub tusze do rzęs mogą spowodować łzawienie oczu, pieczenie i ból.