Tego lata modne będą kolorowe i zadbane paznokcie. Nie musisz być profesjonalną kosmetyczką, aby samemu zrobić manicure. Poniżej znajdziesz kilka cennych uwag dotyczących przygotowywania i malowania płytki paznokcia. Sprawdź koniecznie!

Zadbane paznokcie to podstawa manicure

Zanim pomalujesz swoje pazurki, odpowiednio je przygotuj. Zmyj stary lakier, pazurki przytnij i opiłuj szklanym pilniczkiem. Następnie odsuń skórki za pomocą drewnianego patyczka. Nie wycinaj ich, ponieważ w ten sposób możesz doprowadzić do powstania podrażnień. Poza tym regularnie obcinane skórki odrastają dłuższe i grubsze. Jeżeli chcesz się ich naprawdę pozbyć, to systematycznie je nawilżaj. Używaj specjalistycznych preparatów i kremów nawilżających, każdego dnia wypijaj około 1 litra wody. Kiedy już odsuniesz skórki, odtłuść paznokcie zmywaczem.

Jak zrobić trwały manicure?

Na płytkę paznokcia połóż bazę. Kiedy ta wyschnie, użyj lakieru w wybranym przez ciebie kolorze. Manicure utrwal top coatem. Pamiętaj, aby każdą z warstw produktów utwardzić pod lampą UV. Dzięki takiemu działaniu twój nowy manicure będzie bardziej odporny na zdzieranie, a płytki paznokci będą zabezpieczone przed substancjami chemicznymi wchodzącymi w skład detergentów. Do manicure wybieraj lakiery wysokiej jakości, z odżywczymi składnikami i substancjami przeciwdziałającymi zdzieraniu.

Jak wzmocnić paznokcie?

Nawet modnie pomalowane paznokcie nie będą wyglądały ładnie, jeżeli nie będą zdrowe. Dlatego tak ważne jest spożywanie odpowiedniej dawki witamin w postaci nieprzetworzonych produktów lub suplementów diety. Aby wzmocnić paznokcie, stosuj biotynę, witaminy A i E, skrzyp, magnez, cynk. Wszelkie prace domowe związane ze sprzątaniem wykonuj w rękawicach. W ten sposób zabezpieczysz skórę i paznokcie przed działaniem detergentów. Co jakiś czas paznokcie poddawaj kąpielom z dodatkiem soku z cytryny lub oliwy z oliwek. Świetne efekty zapewni także olejek kokosowy wmasowywany w paznokcie i skórki wokół nich.

Co będzie modne w manicure?

W tym sezonie modne będą biele, szarości, odcienie różu i czerwieni, kolor żółty i pomarańczowy. Takie barwy genialnie kontrastują ze skórą i świetnie będą pasować do wiosennych stylizacji lub letniej opalenizny. Nadal na topie będzie łączenie dwóch wyrazistych kolorów w formie french manicure. Modne staną się również naklejki i rysunki na paznokciach: kwiaty, paski, kratka. Równie dobrze sprawdzą się ćwieki, lustrzane naklejki, a nawet czaszki. Najmodniejszym kształtem paznokcia będą krótkie kwadraty lub nieco dłuższe pazurki w kształcie migdałów.