Modelowanie twarzy stało się ostatnio bardzo popularne wśród miłośniczek ładnego wyglądu, blogerek, makijażystek i wizażystek. Potrzebne są do tego profesjonalne kosmetyki i pędzle do makijażu. A już napewno przyda się paleta Infallible Sculpt od Loreal.

infalliblefeature

Co to jest modelowanie twarzy?

Modelowanie twarzy można nazwać inaczej kamuflowaniem niedoskonałości przy jednoczesnym pokazywaniu tego, co uważamy w naszej twarzy za najlepsze. Do tego zadania potrzebne nam będą kosmetyki w różnych odcieniach i kilka kosmetycznych akcesoriów. Najlepiej sprawdzą się: korektory lub pudry oraz gąbeczki albo pędzle w różnych wielkościach. Podstawową zasadą w konturowaniu twarzy jest prawidłowe nakładanie wyżej wymienionych produktów. Miejsca, które chcemy ukryć, musimy pomalować ciemnym odcieniem danego kosmetyku. Natomiast te części twarzy, które stanowią nasz atut, pokrywamy kosmetykami w jaśniejszych odcieniach (mogą być o ton lub dwa jaśniejsze od kolorytu cery i podkładu/kremu BB). Do rozcierania i belndowania produktów należy użyć pędzelków w określony przez specjalistów od makijażu sposób. Mniejsze aplikatory posłużą nam do malowania skóry przy nosie, brodzie, oczach lub ustach. Natomiast większe pędzelki przydadzą się do cieniowania policzków lub czoła. A jakich kosmetyków do modelowania twarzy użyć?

Paleta do modelowania twarzy Infallible Sculpt marki Loreal.

Marka Loreal stworzyła specjalną paletkę, dzięki której łatwiej będzie nam wykonturować twarz. Kosmetyk zamknięty jest w małym pudełeczku; niestety nie dołączono do niego ani pędzelka, ani lusterka. W środku znajdziemy za to rysunek przedstawiający, w jaki sposób należy aplikować produkt. Infallible Sculpt od Loreal możemy dostać w dwóch odcieniach beżu i brązu: Light oraz Medium – Dark. Kolory nakładamy według wyżej opisanych zasad. Jednak sposób modelowania musimy dobrać do kształtu twarzy.

Twarz owalna nie wymaga wielu poprawek – wśród makijażystów uważana jest za ideał. Okrągła twarz wymaga optycznego wyszczuplenia. Dlatego ciemniejszy cień nakładamy pod kości policzkowe i rozcieramy w dół, w kierunku brody. Jaśniejszy możemy nanieść tuż pod wewnętrznymi kącikami oczu, na czubku brody i przy żuchwie. Wysmuklenie i wydłużenie to coś, co przyda się twarzy kwadratowej. W tym celu ciemny odcień z paletki Infallible Sculpt od Loreal aplikujemy nad kości policzkowe i rozcieramy w kierunku nosa. Jasny kolor nakładamy pod oczami i na środku brody. Twarz podłużną musimy zaokrąglić. Toteż ciemniejszy z odcieni produktu nanosimy na policzki i rozcieramy w kierunku środka twarzy. Jasny aplikujemy w tych samych miejscach, co na twarzy kwadratowej.