Kto najlepiej wie, jak usunąć cienie i worki pod oczami szybko, skutecznie i na długo? Oczywiście makijażyści! Jedna z nich, pracująca na co dzień z największymi gwiazdami, zdradziła swoje sprawdzone sposoby na rozjaśnienie skóry pod oczami i zmniejszenie opuchlizny.

Brzydkie cienie i worki pod oczami to problem wielu kobiet, których skóra w tym miejscu jest znacznie cieńsza i delikatniejsza. Wystarczy trochę mniej snu, trochę więcej stresu i brak chwili na odpoczynek i gotowe – to właśnie przepis na opuchliznę i sińce pod oczami.

Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Istnieją skuteczne sposoby na cienie i worki, a tymi najskuteczniejszymi dzielą się makijażystki gwiazd. Sprawdź, co zrobić, gdy ten problem dotknie również ciebie.

JAK POŻEGNAĆ CIENIE I WORKI POD OCZAMI?
Czyli najlepsze sposoby na sińce pod oczami i opuchliznę

CHŁODZĄCE PŁATKI ŻELOWE

Tajną bronią wielu makijażystek są żelowe płatki pod oczy. Ich poręczność sprawia, że można zastosować je w każdej chwili, nawet tuż przed zrobieniem makijażu. Częstym zabiegiem jest nałożenie płatków pod oczy na czas makijażu oczu i zdjęcie ich dopiero, gdy przechodziły do malowania podkładem. Ten patent warto znać i stosować, bo skóra jest wtedy perfekcyjnie nawilżona, ukojona i świeża – idealnie przygotowana na makijaż.

[Wskazówka] Jeśli wiesz, że kolejnego dnia czeka Cię ważne spotkanie, a masz problem z poranną opuchlizną pod oczami, włóż wieczorem płatki do lodówki. Chłód sprawi, że opuchlizna zniknie szybciej.

BRZOSKWINIOWY KOREKTOR POD OCZY

Każdy makijażysta podkreśli też, jak ważne jest odpowiednie dobranie korektora pod oczy. Nie zawsze da się zlikwidować sińce na tyle, żeby przestały być widoczne, więc trzeba ratować się kamuflażem. Jaki korektor na cienie pod oczami sprawdzi się najlepiej?

Najlepsze krycie fioletowych sińców pod oczami daje cienka warstwa korektora o brzoskwiniowym lub delikatnie pomarańczowym odcieniu. To kolor, który doskonale neutralizuje fioletowe i niebieskie tony, dzięki czemu przywraca skórze naturalny odcień – warunkiem jest tylko odpowiednie rozblendowanie produktu.

[Wskazówka] Jeśli nie masz pod ręką brzoskwiniowego lub pomarańczowego korektora, możesz wykorzystać do tego niewielką ilość szminki w tym odcieniu.

KOSMETYKI POD OCZY Z KOFEINĄ

Uratować się przed sińcami i opuchlizną pod oczami możemy też produktami z dodatkiem kofeiny. Lata praktyki makijażystów przynoszą jeden wniosek: kosmetyki z kofeiną działają na skórę niczym espresso, natychmiast dodając jej energii. To możliwe ze względu na pobudzające krążenie właściwości kofeiny. Tak naprawdę wystarczy odrobina kremu lub serum z kofeiną – warto jednak pomyśleć o jego zastosowaniu odpowiednio wcześniej, żeby worki i cienie miały szansę zniknąć przed przystąpieniem do makijażu.

[Wskazówka] Jeśli na co dzień nie stosujesz kosmetyków z kofeiną, możesz dodać kilka kropli esencji kawowej do swojego standardowego kremu.