Zazwyczaj laser kojarzy się nam ze sprzętem komputerowym, bronią lub filmami science fiction. Tymczasem jest zupełnie czymś niegroźnym i pomocnym. Od lat stosuje się go w kosmetologii do pielęgnacji i leczenia skóry. Czy przyda się i tobie?

EUC-INT_Aquaphor_Laser-treatment_00_headerLaser jest dobry na wszystko!

Dosłownie! Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele korzyści może przynieść ci taki zabieg. Jeżeli inne formy terapii zawiodły, kosmetyki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a niedoskonałości wciąż wracają, to laser pomoże ci odzyskać piękny wygląd i zdrową cerę. Terapia laserowa dobierana jest indywidualnie do każdego klienta i problemu, z którym chciałby sobie poradzić w gabinecie kosmetycznym.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera

  1. Depilacja laserowa. To zabieg-marzenie dla osób, które nie mają już ochoty używać maszynki, wosku lub innych produktów do usuwania zbędnego owłosienia. Dzięki laserowi pozbędziesz się niechcianych włosków i już nigdy nie doświadczysz zapalenia mieszków włosowych, wrastania włosków, podrażnień i innych dolegliwości. Długość pojedynczego zabiegu i całej kuracji uzależniona jest od miejsca poddawanego depilacji laserowej, kolor i grubości włosów oraz rodzaju skóry.
  2. Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego. Laser poradzi sobie również z pigmentem wprowadzonym pod skórę, niezależnie od tego, czy będzie to niechciany tatuaż czy niepoprawnie wykonany makijaż permanentny.
  3. Zamykanie naczynek. Zabiegi laserowe są najskuteczniejsze w zamykaniu pękniętych naczynek krwionośnych. Poza tym dzięki laserowi w naturalny sposób zostanie usunięta rozlana krew. Ten zabieg daje natychmiastowe efekty, i to zaraz po jego wykonaniu.
  4. Laser frakcyjny. To doskonały sposób na… wymianę skóry na nową. Laser frakcyjny uszkadza w kontrolowany sposób skórę, żeby ta mogła się zregenerować. W ten sposób wygładza się zmarszczki, ujędrnia cerę, usuwa przebarwienia, blizny i rozstępy. Nowa skóra „powstaje” w ciągu kilku tygodni od zabiegu.
  5. Peeling laserowy. Ten zabieg regeneruje i oczyszcza skórę. Laser usuwa wierzchnią warstwę naskórka, a wraz z nią wszelkie zanieczyszczenia. Jest bardziej skuteczny od mechanicznego i chemicznego złuszczania naskórka. Zabieg odmładza, reguluje wydzielanie sebum, rozjaśnia przebarwienia, ujędrnia skórę oraz przywraca cerze prawidłową kondycję i piękny wygląd.