Zapewne każda z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne jest właściwe przechowywanie kosmetyków. Produkty do pielęgnacji można trzymać w kosmetyczce, szafce, na półce w łazience, a nawet w lodówce. Zaskoczone? Przechowywanie kosmetyków w lodówce przedłuża ich trwałość i zapewnia większą efektywność. To z kolei wpływa na kondycję naszej skóry. Sprawdź, które produkty powinnaś przechowywać w lodówce.

Dlaczego trzymanie kosmetyków w lodówce jest tak ważne? Ponieważ niska temperatura zapobiega utlenianiu się substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Co więcej, przeciwdziała to tężeniu i wydłuża trwałość produktów. Ponadto nakładanie chłodnych kosmetyków na twarz ma dobroczynne właściwości: niweluje opuchliznę, pobudza krążenie krwi w komórkach skóry, redukuje cienie pod oczami. Które kosmetyki należy przechowywać w lodówce?

Kosmetyki, w składzie których znajdziemy między innymi witaminę C, retinol, peptydy lub kwasy należy trzymać w lodówce. Trzeba je tam schować zaraz po otwarciu, ponieważ w ten sposób ochronimy je przed utratą wymienionych substancji. Zleca się także, żeby wszystkie organiczne, naturalne i ekologiczne kremy były przechowywane w lodówce.

W lodówce można przechowywać także maseczki. Schłodzone produkty nałożone na twarz obkurczą ścianki naczyń krwionośnych, pobudzą krążenie krwi, ujędrnią i odświeżą cerę. Ten trik powinny wypróbować kobiety, które mają naczynkową lub podatną na podrażnienia skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Tak jak masaż kostkami lodu wpływa korzystnie na skórę, tak samo będzie oddziaływał krem pod oczy schłodzony w lodówce. Niska temperatura wzmocni jego działanie, zregeneruje uszkodzony naskórek, usunie zasinienia, worki i cienie pod oczami. Dodatkowo cera zyska świeży i promienny wygląd.

W lodówce przechowywać można także lakier do paznokci. Przedłuży to jego trwałość i zapewni świeżość. Są jednak osoby, które uważają, że lakier do paznokci umieszczony lodówce szybciej zastyga, robi się gęsty i tężeje. Co więcej niska temperatura utrudnia jego rozprowadzanie.

Przechowywanie wody termalnej w lodówce to dobry sposób nie tylko na przedłużenie jej trwałości. Chłodna mgiełka przyniesie ukojenie podczas gorących letnich dni, złagodzi rozgrzaną skórę, odświeży cerę i przedłuży trwałość makijażu.