Jeżeli po depilacji na twojej skórze pojawiają się krostki i podrażnienia, to prawdopodobnie musisz popracować nad techniką golenia zbędnego owłosienia. Sprawdź, co robisz źle, a potem ciesz się gładką i piękną skórą.

depilacja-skora.jpgOdpowiednia temperatura wody

Ciepła woda otwiera pory skóry i zmiękcza włoski, dzięki czemu depilacja jest o wiele łatwiejsza. Jeżeli jednak temperatura wody będzie zbyt wysoka, może wysuszyć skórę (zwłaszcza wtedy, gdy planujesz golić zbędne owłosienie maszynką). Pamiętaj też, żeby po depilacji spłukać nogi chłodną wodą. Dzięki temu zamkniesz pory skóry i złagodzisz podrażnienia.

Co przed depilacją?

Przed depilacją warto przygotować skórę. Zrób peeling, który usunie martwe komórki skóry, wygładzi powierzchnię depilowanej części ciała, poprawi krążenie krwi i uniemożliwi wrastanie włosków. Gładka skóra ułatwi także prowadzenie maszynki i usunięcie owłosienia. Dobry poślizg również zapewni ostrzom kosmetyk do golenia. Nie musi to być profesjonalna pianka; możesz wykorzystać żel pod prysznic lub odżywkę do włosów.

Maszynka dobrej jakości

Nie używaj tępych ostrzy, bo możesz się skaleczyć; twoje włosy nie będą wcale usunięte. Jeżeli stosujesz jednorazowe maszynki, to zmieniaj je przynajmniej co tydzień, a przed każdym użyciem i po zakończonym zabiegu depilacji dezynfekuj ostrza. W ten sposób unikniesz infekcji i podrażnień, a twoje nogi będą idealnie gładkie.

Napięcie skóry i siła nacisku

Pamiętaj, żeby podczas depilacji odpowiednio napinać skórę i z właściwą siłą przyciskać maszynkę do ciała. Jeżeli zastosujesz się do tych porad, to unikniesz wrastania włosków, podrażnień i zacięć. Zwróć uwagę na to, żeby nie używać zbyt dużej siły, bo w ten sposób możesz się zranić. Wykonuj pewne pociągnięcia, a oporne włoski usuwaj kilka razy.

Co zrobić, gdy podrażnienia jednak się pojawią?

Podrażnienia, które pojawią się po depilacji, musisz jak najszybciej złagodzić. Jest wiele sposobów na to, żeby ukoić zaczerwienioną skórę, pozbyć się krostek i wrastających włosków oraz przyspieszyć gojenie się ranek. Możesz użyć między innymi maści z hydrokortyzonem, wyciągu z aloesu, specjalnych oliwek po goleniu oraz produktów o działaniu nawilżającym i łagodzącym.