Kosmetyki naturalne cieszą się popularnością wśród alergików, wegan, ideologów i świadomych konsumentów, którzy są zdania, że piękno powinno iść w parze ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Dzięki temu, że czytamy etykiety, wybieramy kosmetyki pozbawione parabenów, alergenów i konserwantów. Skąd mamy wiedzieć, że kosmetyki, które wybieramy, są naturalne? Innymi słowy: jakie właściwości i skład mają kosmetyki naturalne?

kosmetyki-naturalne.jpgKosmetyki naturalne – skład i właściwości

Kosmetyki naturalne można poznać po tym, że ich skład jest krótki. Im mniej składników zawierają, tym zdrowiej. Naturalne wyciągi roślinne, zioła i oleje – to wystarczy, żeby Twoja skóra była piękniejsza, gładsza i bardziej sprężysta. Kosmetyki naturalne do twarzy powinny zawierać przede wszystkim olejek arganowy, który zapewni jej idealne nawilżenie i jędrność. Z kolei jeżeli Twoja skóra wymaga kuracji przeciwzmarszczkowej, sięgnij po naturalne kosmetyki, które powstały na bazie wód roślinnych. Warto wypróbować także ekologiczne balsamy, toniki i peelingi, ponieważ nie zawierają szkodliwych dla skóry silikonów, parabenów i syntetyków.

Naturalne kosmetyki do makijażu – skład i właściwości

Kosmetyki naturalne do makijażu są szczególnie polecane dla cer problematycznych, na przykład z tendencją do trądziku i wyprysków. Aby pozbyć się problemów skórnych na dobre, należy dostarczyć skórze cennych składników i pozwolić jej oddychać. Naturalne kosmetyki do makijażu zawierają między innymi olejek jojoba, wyciąg z rumianku i kwas mlekowy. Dodatkowym atutem tych kosmetyków jest certyfikat poświadczający fakt, że nie były testowane na zwierzętach.

Naturalne kosmetyki do włosów – skład i właściwości

Kosmetyki naturalne do włosów opierają swoje składy na substancjach pochodzenia naturalnego, głównie na wyciągach roślinnych i olejkach eterycznych. Jeżeli Twoją bolączką są przesuszone włosy, przetestuj produkty zawierające pantenol, woski pszczele lub masło shea.