Kosmetyki detoksykujące stanowią przeciwwagę dla zanieczyszczeń i smogu, z którymi zmagają się mieszkańcy większych miast. Unoszące się w powietrzu metale ciężkie i pyły nie tylko zagrażają naszemu zdrowiu, lecz także szkodzą naszej cerze, bo powodują wypryski, zaskórniki i przebarwienia. Aby zminimalizować ich toksyczny wpływ, warto podjąć trzyetapową kurację oczyszczającą. Ta ostatnia nie byłaby możliwa, gdyby nie kosmetyki detoksykujące.

kosmetyki-detoksykujace.jpgEtap 1. Dokładny demakijaż

Demakijaż to najważniejszy punkt codziennej pielęgnacji. Gdy go nie wykonamy, wstaniemy z zapchaną, szorstką i szarą cerą. Na demakijaż wystarczy poświęcić 5-10 minut. W tym celu zastosuj płyn micelarny lub mleczko, za pomocą którego oczyścisz twarz i szyję. Nie dość, że w ten sposób nawilżysz skórę, to jeszcze przygotujesz ją na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kremie.

Etap 2. Dotlenienie

Kosmetyki dotleniające wyróżniają się zawartością aktywnych cząsteczek tlenu. Tlen pobudza skórę do walki z wolnymi rodnikami, które powodują starzenie, poprawia przyswajalność cennych składników, przyspiesza krążenie i poprawia koloryt skóry.
Jeżeli Twoja cera jest codziennie narażana na miejskie zanieczyszczenia, po powrocie do domu musisz ją dotlenić. W ten sposób zregenerujesz naskórek, wzmocnisz naczynka, a w konsekwencji – dasz cerze wypocząć.

Etap 3. Koktajle witaminowe

Witaminy to najskuteczniejsza oręż w walce z osłabieniem i zmęczeniem. Ilekroć Twoja skóra jest szara, sięgnij po kosmetyki z witaminami i mikroelementami. Najlepsze będą witaminy A, C i E oraz wyciąg z żeń-szenia i miłorzębu japońskiego. Te naturalne antyoksydanty rewitalizują skórę i wzmacniają komórki. Kosmetyki zawierające koktajle witaminowe poprawią ukrwienie, nawilżenie i koloryt skóry. Są one szczególnie polecane osobom narażonym na długotrwałe działanie czynników środowiskowych, zwłaszcza stresu i smogu. Moc witamin i mikroelementów zawierają także maseczki, które odświeżają skórę i przywracają jej blask. Mieszkanki aglomeracji muszą bezwarunkowo wprowadzić maseczki do swojej pielęgnacyjnej rutyny.